Національний банк України

Національний банк подав до суду на народного депутата
[повернутись

13.04.2016

прес-реліз

 

Вчора, 12 квітня 2016 року, Національний банк України подав позов до Дрогобицького районного суду Львівської області (згідно місця реєстрації відповідача) на депутата Верховної Ради України Павла Костенка про захист ділової репутації.

 

Зазначений народний депутат розповсюджував недостовірну інформацію про зловживання керівництвом Національного банку при проведенні операцій з облігаціями внутрішньої державної позики (далі – ОВДП).

 

Як вже повідомлялося, Національний банк ніколи не здійснював будь-які операції з ОВДП з міжнародним ідентифікаційним кодом ISIN UA4000152441.

 

Продаж ОВДП з портфелю Національного банку у 2015 році здійснювався виключно за ринковими цінами через відкриті та анонімні біржові торги на двох фондових біржах - ПАТ «Фондова біржа ПФТС» и ФБ «Перспектива». До таких торгів мали доступ усі члени цих бірж.

 

Національний банк не має повноважень та інституційних зобов’язань контролювати та впливати на господарську діяльність інших учасників торгів державними облігаціями.

 

Уся інформація стосовно продажу ОВДП Національним банком шляхом проведення аукціонів на фондових біржах є публічною та розміщена на сайті НБУ за посиланням: http://www.bank.gov.ua/files/Auction_Results.xls.

 

Серед вимог позову Національного банку України: спростування неправдивої інформації та компенсація нанесеного морального збитку.

 


 

[повернутись