Національний банк України

У Національному банку запрацювала Рада НБУ
[повернутись

25.10.2016

прес-реліз

 

Сьогодні відбулося перше засідання Ради Національного банку України цього року. На порядок денний засідання були винесені питання:

• обрання Голови Ради та його заступника

• затвердження річної консолідованої звітності НБУ за 2015 рік, розподіл прибутку центрального банку та перерахування коштів до Державного бюджету України

• призначення Якова Смолія першим заступником Голови Національного банку

• призначення Катерини Рожкової заступником Голови НБУ

• призначення Романа Борисенка заступником Голови НБУ

• обговорення організації забезпечення діяльності Ради НБУ.

 

Члени Ради НБУ обрали своїм Головою Богдана Данилишина, а його заступником – Тимофія Милованова. Богдан Данилишин подякував членам Ради за виявлену довіру.

 

"У роботі Ради Національного банку ми завжди будемо виходити зі спільної позиції, проте думка кожного буде поважатися. Ми можемо дискутувати, обговорювати питання, проте головне – знаходити спільну позицію. Ми повинні працювати на макрофінансову стабільність та забезпечення соціально-економічного розвитку України,- зазначив новообраний Голова Ради НБУ.- Я радий, що сьогодні ми маємо високопрофесійну Раду НБУ".

 

Як зазначив його заступник Тимофій Милованов, він з нетерпінням чекає на можливість зробити внесок у розвиток однієї з найбільш престижних та стратегічно важливих інституцій країни.

 

Зі свого боку член Ради НБУ Віктор Козюк висловив сподівання: "Робота Ради утвердить принципи незалежності НБУ як інституціональної передумови для реалізації політики цінової стабільності, зорієнтованої на прискорення зростання на принципах конкурентоспроможності, інклюзивності та поглиблення фінансової системи".

"Сьогодні роль НБУ є дуже важливою у відродженні економіки України та зростанні ВВП. Від того, якою буде нова грошово-кредитна політика, багато в чому буде залежати стабілізація банківської системи, ріст кредитування, відновлення довіри до банків, збільшення промислового зростання держави. У нової Ради НБУ багато роботи",- сказав член Ради НБУ Василь Фурман.

 

Члени Ради також затвердили річну консолідовану звітність центрального банку за 2015 рік та розподіл прибутку центрального банку.

 

"Мені приємно долучитися до роботи Ради НБУ. Сьогоднішнє рішення уможливить перерахування частини прибутку НБУ, а саме 38,164 млрд. грн, до Державного бюджету України. Водночас зауважу, що ця сума буде перерахована кількома траншами, узгодженими з Міністерством фінансів, щоб це не мало впливу на цінову стабільність в країні", - наголосила Голова НБУ Валерія Гонтарева.

 

Ще один блок рішень Ради НБУ стосувався затвердження топ-менеджменту Національного банку на керівних посадах. Так, Рада НБУ призначила Якова Смолія першим заступником Голови НБУ, Катерину Рожкову та Романа Борисенка – заступниками Голови НБУ.

 

Голова Ради Б.Данилишин привітав команду НБУ з офіційним призначенням на посади трьох членів Правління.


 

[повернутись