Національний банк України

Апеляційний суд підтвердив здійснення Національним банком належного нагляду за ПАТ "Банк "Фінанси та кредит"
[повернутись

14.03.2017

прес-реліз

 

Київський апеляційний адміністративний суд України 14 березня 2017 року підтвердив, що  Національний банк України здійснював належний нагляд за ПАТ «Банк «Фінанси і кредит».

 

Нагадаємо, у грудні  2016 року Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов клієнтів банку «Фінанси і кредит», які вимагали визнати неналежне здійснення нагляду НБУ за банком «Фінанси та Кредит», що призвело його до неплатоспроможності.

 

Національний банк не погодився з рішенням суду першої інстанції і подав апеляційну скаргу, яку Київський апеляційний адміністративний суд сьогодні задовольнив повністю.

 

Нагадаємо,  НБУ відніс ПАТ «Банк «Фінанси і кредит» до категорії неплатоспроможних 17 вересня 2015 року, після того як  акціонер банку не зміг виконати свої письмові зобов’язання щодо підтримки ліквідності та нормативів ПАТ «Банк «Фінанси і кредит»  в узгоджені строки. А 17 грудня 2015 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Національний банк прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії у цієї установи.

 

Довідка:

 

НБУ протягом 2014-2017 років виграв 49 процесів, у яких позивачі вимагали визнати протиправною бездіяльність регулятора по відношенню до банків, визнаних неплатоспроможними чи ліквідованих. Ще 59 подібних справ, на сьогоднішній день перебувають на розгляді у судах різних інстанцій.

 

 


 

[повернутись