Національний банк України

Національний банк України запроваджує єдині вимоги щодо інкасації коштів та валютних цінностей
[повернутись

07.04.2017

 

 

Правління Національного банку України 31 березня 2017 року прийняло постанову № 29 "Про затвердження Інструкції з організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні" (далі – постанова № 29).

 

Прийняття постанови зумовлене необхідністю уточнення вимог щодо організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей, а також створення оновленого регуляторного акту, норми якого поширюватимуться на банки та юридичних осіб, які надають банкам послуги з інкасації на підставі відповідної ліцензії Національного банку України[1].

 

Встановлення єдиних вимог щодо порядку організації і здійснення інкасації коштів та перевезення цінностей банків як підрозділами інкасації банків, так і підрозділами інкасації юридичних осіб, сприятиме запровадженню прозорої діяльності на ринку надання банкам послуг з інкасації.

 

Зокрема постановою № 29 передбачається :

 

-      встановити для підрозділів інкасації банків та юридичних осіб, які отримали від Національного банку України відповідну ліцензію, єдині вимоги та єдиний порядок здійснення діяльності на ринку надання банкам послуг з інкасації;

 

-      уточнити вимоги щодо наявності ділової репутації керівника підрозділу інкасації банку;

 

-      дозволити використовувати банкам не лише власний оперативний автотранспорт, але й орендований (з терміном оренди не менше 1 року) або придбаний у фінансовий лізинг, як це було встановлено для юридичних осіб;

 

-      скоротити кількість супроводжуючих документів для придбання оперативного автотранспорту;

 

-      встановити граничний термін експлуатації панцерованого автотранспорту 1, 2 класу захисту згідно з ДСТУ 3975-2000 до 01 січня 2020 року;

 

-      врегулювати обсяги цінностей, що інкасуються та перевозяться у зв’язку із зростанням рівня мінімальної заробітної плати;

 

-      врегулювати інші питання, пов’язані з удосконаленням організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей.

 

Зауважимо, що норми постанови № 29 попередньо обговорювалися з представниками банківського середовища. Їх реалізація, зокрема, сприятиме покращенню фінансового клімату для банків, оскільки дасть можливість здійснювати експлуатацію оперативних панцерованих автомобілів 1,2 класу захисту згідно з ДСТУ 3975-2000 до 2020 року, що є важливо для банків в умовах економічної кризи.

 

Цей оновлений документ прийнято на заміну Інструкції з організації інкасації коштів та перевезення цінностей у банківських установах в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 14 лютого 2007 року № 45, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 03 березня 2007 року за № 181/13448.

 [1] відповідно до вимог Положення про порядок видачі юридичними особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 24 грудня 2015 № 926, зі змінами.

 

[повернутись