Національний банк України

НБУ попередив банки та інших учасників фінансового сектору про зовнішню хакерську атаку
[повернутись

27.06.2017

 

Національний банк України попередив банки та інших учасників фінансового сектору про зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом на декілька українських банків, а також на деякі підприємства комерційного та державного секторів, що відбувається сьогодні.

 

У результаті таких кібератак ці банки мають складності з обслуговуванням клієнтів та здійсненням банківських операцій.

 

Наразі у банківському секторі посилено заходи безпеки для протидії хакерським атакам та відновлення доступу до всіх послуг в стандартному режимі.

 

Національний банк упевнений, що захист банківської інфраструктури від шахрайських дій в кіберпросторі організовано належним чином, а спроби кібератак на інформаційні системи банків будуть нейтралізовані.

 

Національний банк України моніторить ситуацію.

 

Роботу Системи електронних платежів (СЕП) Національного банку України подовжено до 20:00.

 

Електронна інфраструктура Національного банку працює в звичайному режимі. У тому числі - система електронних платежів, якою користуються банки, та внутрішня комп'ютерна мережа НБУ. Наразі триває сканування робочих станцій на наявність підозрілих та вірусних файлів.

 

Зараз найголовніше - дати спеціалістам як Національного банку, так і комерційних банків й інших установ час та можливість зробити свою роботу.

 

Водночас кібербезпека – відповідальність кожного з нас. Тому Національний банк закликає дотримуватися правил інформаційної безпеки: бути уважними і не відкривати e-mail повідомлення від невідомих адресатів та сумнівного походження.

 

 


 

[повернутись