Національний банк України

Національний банк визначив засади функціонування Кредитного реєстру
[повернутись

05.05.2018

 

Національний банк визначив організаційно-правові засади функціонування Кредитного реєстру на виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків”.

 

Зокрема визначено порядок:

надання банком та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (стосовно неплатоспроможних або ліквідованих банків) інформації до Кредитного реєстру та видалення інформації з Кредитного реєстру;

отримання інформації з Кредитного реєстру банками, а також фізичними і юридичними особами;

ведення реєстру запитів банків/заяв фізичних або юридичних осіб до Кредитного реєстру.

 

Відповідне Положення про Кредитний реєстр Національного банку затверджено постановою Правління НБУ від 04 травня 2018 року № 50, яка набирає чинності з 06 травня 2018 року.

 

Довідково

Кредитний реєстр НБУ має стати елементом системи обміну інформацією необхідною під час проведення банками кредитних операцій. Мета його створення – забезпечити своєчасну та зважену оцінку банками кредитного ризику, що сприятиме зниженню частки проблемних активів та, у кінцевому результаті, посиленню фінансової стійкості банківського сектору.

 


 

[повернутись