Національний банк України

Національний банк запровадив нові правила оцінки створеної банком системи управління ризиками
[повернутись

08.06.2018

 

 

Національний банк продовжує підвищувати ефективність здійснення нагляду з питань фінансового моніторингу на основі ризик-орієнтованого підходу.

 

Зокрема, НБУ змінив форму Звіту з питань управління ризиками у сфері фінансового моніторингу. Новий формат звітності дозволить більш якісно оцінити створену банком систему управління ризиками.

 

Також змінилася періодичність подання такого Звіту. Відтак він надаватиметься банком до НБУ  щорічно, а не щоквартально, як дотепер.

 

Крім того, Національний банк запровадив новий порядок дій у разі виявлення під час виїзної перевірки схем проведення ризикових фінансових операцій, висновок щодо відповідності чи невідповідності яких вимогам законодавства не може бути сформульований у довідці про виїзну перевірку (без проведення додаткових консультацій).

 

Відтепер  у такій довідці детально описуватиметься суть виявлених фінансових операцій з докладною констатацією відповідних фактів. А копії документів, що засвідчують такі факти, долучатимуться до матеріалів перевірки.

 

У подальшому перевірка виявлених фактів буде продовжена у безвиїзному порядку.

 

Відповідні зміни унесено постановою Правління НБУ від 05 червня 2018 року № 59 до Положення про порядок організації та проведення перевірок з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, затвердженого постановою Правління НБУ від 20.06.2011 № 197.

 

Постанова № 59 набирає чинності з 09 червня 2018 року.


 

[повернутись