Національний банк України

Національний банк поширить на операторів поштового зв’язку вимоги щодо здійснення операцій із приймання готівки для подальшого її переказу
[повернутись

29.03.2019

 

 

Національний банк України має намір поширити вимоги щодо здійснення операцій із приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу на операторів поштового зв’язку, які отримали ліцензію Національного банку України на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків (далі – ліцензія на переказ).

 

Відповідні зміни містить проект постанови Правління Національного банку України "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 12 лютого 2013 року № 42" (далі – Проект), що пропонується для громадського обговорення.

 

Наразі питання щодо здійснення операцій із приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу регулюються постановою Правління Національного банку України від 12 лютого 2013 року № 42 "Про врегулювання питань щодо приймання готівки для подальшого її переказу", норми якої поширюються на:

      банки;

      небанківські фінансові установи, які відповідно до законодавства України отримали ліцензію на переказ і є платіжними організаціями та/або учасниками платіжної системи;

      комерційних агентів банків – юридичних осіб, які уклали агентські договори з банками.

 

Аналіз регуляторного впливу цього Проекту.

 

Зауваження та пропозиції до Проекту приймаються до 01 травня 2019 року на поштову та електронні адреси Національного банку України.

 

Поштова адреса: управління регулювання платіжних систем Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку, вул. Інститутська, 9, м. Київ, 01601.

 

Електронна адреса: 22SPRA@U0H0, Nataliia.Sukhovetska@bank.gov.ua


 

[повернутись