Національний банк України

Посли країн "Великої сімки" обговорили з Правлінням НБУ можливі ризики для фінансової стабільності та пріоритети роботи Національного банку
[повернутись

03.05.2019

прес-реліз

 

Посли країн "Великої сімки" та представники Міжнародного валютного фонду зустрілись із Правлінням Національного банку для обговорення поточного стану економіки і банківського сектору України, а також впливу нещодавніх резонансних рішень у судових справах, до яких залучено Національний банк, на фінансову стабільність країни.

 

На початку зустрічі Голова Національного банку Яків Смолій подякував присутнім за підтримку регулятора та плідну співпрацю, а також наголосив на важливості збереження незалежності центрального банку.

 

"Головне для центрального банку – виконувати свій мандат із забезпечення цінової і фінансової стабільності. Для цього ми продовжимо працювати з усіма державними інститутами, за підтримки інституційної незалежності НБУ нашими міжнародними партнерами, керуючись принципами прозорості та партнерства", - зауважив Яків Смолій.

 

Розповідаючи про поточний стан економіки та банківської системи України, Голова НБУ наголосив, що стійка тенденція до уповільнення інфляції до цілі у 5% дала змогу Правлінню розпочати цикл пом’якшення монетарної політики, вперше за два роки знизивши з 26 квітня облікову ставку до 17,5% річних.

 

Він також акцентував увагу на основних показниках банківської системи, відзначаючи її рекордний прибуток за підсумками 2018 року та позитивні очікування в цій частині на 2019 рік. Голова також зауважив, що за збереження підтримки міжнародних партнерів Україна має всі шанси безболісно пройти період пікових виплат за зовнішнім державним боргом і зберегти міжнародні резерви на поточному рівні: 20-21 млрд дол. США.

 

Учасники зустрічі звернули окрему увагу на поточні пріоритети роботи Національного банку, а також ризики, які бачить Національний банк для стабільності фінансової системи, в тому числі, пов’язаних з низкою поточних судових процесів. Зокрема, посли країн "Великої сімки" вкотре висловили стурбованість обговорюючи питання окремих резонансних судових рішень.

Значну частину зустрічі було присвячено обговоренню питань прогресу у проведенні реформ на фінансовому ринку України та подальших запланованих кроків.

 

Так, пріоритетами для Національного банку залишаються збереження макроекономічної стабільності, досягнення цілі з інфляції та подальше зниження облікової ставки для сприяння зниженню вартості позик, якщо це не суперечитиме можливості збереження цінової стабільності.

 

Крім того, у фокусі уваги залишається подальше проведення валютної лібералізації, реформування корпоративного управління в державних банках, вирішення проблеми значних обсягів непрацюючих кредитів на балансах банків та "спліт" функцій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, між Національним банком та Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку.

 

Як зауважив під час зустрічі заступник Голови Національного банку Дмитро Сологуб, Україна досягла макроекономічної стабілізації і настав час працювати над етапом сталого розвитку фінансових ринків, а це завдання не лише для Національного банку, але для всіх державних органів, які здійснюють регулювання на фінансових ринках.

 

Також учасники зустрічі привітали Національний банк зі здобуттям нагороди Central Banking Awards у категорії "Прозорість" за значні досягнення у розбудові діалогу зі своїми стейкхолдерами.

 

 


 

[повернутись