Звичайна версія сайту
46 страховиків та 9 кредитних спілок порушили у ІІ півріччі 2020 року  обов’язкові нормативи – складені акти про правопорушення

46 страховиків та 9 кредитних спілок порушили у ІІ півріччі 2020 року обов’язкові нормативи – складені акти про правопорушення

Національний банк України за результатами перевірки звітності за друге півріччя 2020 року встановив низку порушень обов’язкових фінансових нормативів, які мають вплив на платоспроможність страхових компаній та кредитних спілок. Обов’язкові фінансові нормативи порушили 46 страховий компаній та 9 кредитних спілок. 

Також регулятор зафіксував факти неподання звітності 15 страховиками та 14 кредитними спілками. Страхові компанії, які не подали звітність, тривалий час мали складнощі із дотриманням обов’язкових фінансових нормативів.

За результатами порушень Національний банк склав відповідні акти та направив фінансовим установам, які мають право упродовж семи робочих днів із дня отримання акта надати Національному банку письмові заперечення або пояснення щодо вчиненого порушення.

Керівники фінансових установ будуть запрошені Національним банком на розгляд актів про правопорушення для надання пояснень чи заперечень стосовно допущених порушень.  Запрошення буде надіслане не пізніше ніж за пʼять робочих днів до дати такого розгляду.

"Ми посилено слідкуємо за роботою високоризикових сегментів небанківського ринку – страховиків та кредитних спілок. Виконання обов’язкових нормативів дозволяє кредиторам та клієнтам цих фінансових установ почуватися захищеними. Попри загальне зниження кількості порушників у 2020 році, ми як регулятор повинні своєчасно реагувати на невиконання нормативів. Адже їхнє дотримання та подання звітності – одна із ключових пруденційних вимог до гравців ринку. Якщо порушення не будуть усунені, ми найближчим часом розглядатимемо можливість застосування заходів впливу до таких фінустанов. На розгляд актів обов’язково будуть запрошені керівники фінустанов для надання пояснень щодо самого порушення та анонсування заходів для його усунення", – наголосив заступник Голови Національного банку Ярослав Матузка.

Довідково

На сьогодні основний фінансовий норматив для страховиків – це норматив платоспроможності та достатності капіталу. Із 30 червня 2020 року значення нормативу встановлене на рівні 100%. Основний фінансовий норматив для кредитних спілок – норматив достатності основного капіталу (К2).

1 лютого 2021 року Національний банк  затвердив нові правила застосування заходів впливу до небанківських фінустанов. До усіх небанківських фінансових установ можуть бути застосовані такі заходи впливу: вимога усунути порушення, вимога скликати позачергові збори учасників фінустанови, штраф, тимчасове зупинення або анулювання ліцензії, виключення компанії з реєстру, укладення письмової угоди.

До високоризикових сегментів ринку, якими є страховики та кредитні спілки, що залучають кошти громадян, додатково можуть застосовуватися також такі заходи впливу: затвердження плану відновлення, відсторонення керівництва від управління та призначення тимчасової адміністрації.

 

 

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини