Звичайна версія сайту
Департамент фінансового моніторингу Національного банку очолив Олексій Бережний

Департамент фінансового моніторингу Національного банку очолив Олексій Бережний

За результатами відкритого конкурсного відбору на вакантну посаду директора Департаменту фінансового моніторингу Національного банку України з 23 грудня цього року призначений Олексій Бережний.

До його сфери відповідальності, зокрема, належатиме:     

  • регулювання та нагляд у сфері фінансового моніторингу за діяльністю суб’єктів первинного фінансового моніторингу, визначених законодавством з питань фінансового моніторингу;
  • організація і здійснення валютного нагляду за банками, філіями іноземних банків, іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв’язку, які отримали ліцензію на здійснення валютних операцій;
  • методологічне та методичне забезпечення виконання банками, філіями іноземних банків, небанківськими фінансовими установами завдань та обов’язків суб’єкта первинного фінансового моніторингу.

Департамент фінансового моніторингу входить до блоку "Пруденційний нагляд", що підпорядковується заступнику Голови Національного банку Ярославу Матузці за вертикаллю підпорядкування.

Ярослав Матузка зазначив, що новопризначений директор має значний досвід і високу фахову експертизу у питаннях фінансового моніторингу.
 
"Олексій Бережний детально знає напрямок фінансового моніторингу Національного банку, адже уже очолював цей департамент раніше. Він має налагоджену ефективну комунікацію з учасниками ринку та з іншими відповідальними за цей напрям державними органами – насамперед Державною службою фінансового моніторингу України. Суттєвий досвід роботи в українських банках дає йому розуміння практичних питань, що виникають в учасників фінансового ринку щодо імплементації нового AML-законодавства, а також шляхів їхнього вирішення", – прокоментував заступник Голови Національного банку.

Довідково

Олексій Бережний має великий досвід роботи у банківському секторі. Він успішно очолював напрями комплаєнс та фінансового моніторингу у низці українських банків, зокрема, АБ "Укргазбанк", ПАТ "Приватбанк", ПАТ "Укрсоцбанк".

У Національному банку Олексій Бережний пропрацював загалом майже десять років. У 2014–2015 роках він очолював Департамент фінансового моніторингу Національного банку. Раніше, у 2003–2012 років, працював в Національному банку на різних керівних посадах, зокрема, очолював напрями запобігання використанню банківської системи для легалізації кримінальних доходів та фінансування тероризму, фінансового моніторингу, банківського регулювання та нагляду тощо.

Олексій Бережний також має вагомий досвід роботи в органах виконавчої влади. Зокрема, він обіймав посади заступника Міністра фінансів України та заступника  Міністра із закордонних справ України, працював у Посольстві України в США. Крім того, він займався науковою роботою.

У 1981 році закінчив факультет кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1996 році в межах програми Pew Economic Freedom Fellowship Program пройшов курс лекцій та семінарів з макро- і мікроекономіки Джорджтаунського університету (м. Вашингтон, США).


 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини