Звичайна версія сайту
Міжнародні резерви становили 28,8 млрд дол. США за підсумками січня

Міжнародні резерви становили 28,8 млрд дол. США за підсумками січня

Станом на 1 лютого 2021 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 28 821 млн дол. США (в еквіваленті). У січні вони зменшилися на 1,1% насамперед унаслідок погашення зовнішніх і внутрішніх зобов'язань держави. Водночас інтервенції Національного банку на валютному ринку та валютні надходження на користь уряду частково урівноважили вплив платежів з обслуговування державного боргу на резерви.

Загалом динаміку резервів упродовж січня визначали такі чинники:

  • по-перше, операції уряду з управління державним боргом.

Загальний обсяг платежів обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 311,4 млн дол. США (в еквіваленті). З цієї суми 197 млн дол. США були спрямовані на обслуговування та погашення внутрішніх державних облігацій (ОВДП), 66,4 млн дол. США – на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП), решта коштів – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті. Водночас валютні надходження на корить уряду від розміщення ОВДП склали 48,2 млн дол. США;

  • по-друге, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

Традиційно на початку січня спостерігалася невисока активність на валютному ринку. Національний банк провів декілька інтервенцій з продажу (на загальну суму 20 млн дол. США) та з купівлі (40 млн дол. США) валюти для згладжування коливань на валютному ринку. В останні два тижні січня міжбанківський валютний ринок був збалансованим, тому НБУ не виходив з інтервенціями;

  • по-третє, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість зменшилася на 68,7 млн дол. США (в еквіваленті).

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,7 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку. Дані про міжнародні резерви та ліквідність у іноземній валюті складаються та оприлюднюються щомісяця:

  • не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні дані;
  • не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені дані.

Уточнені дані можна переглянути за посиланням.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини