Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Пам’ятна монета "Передова" стала найбільш надихаючою монетою за підсумками міжнародного конкурсу "Монета року"

Пам’ятна монета "Передова" стала найбільш надихаючою монетою за підсумками міжнародного конкурсу "Монета року"

Пам’ятна монета України "Передова" здобула перемогу у престижному міжнародному монетному конкурсі "Монета року" – у номінації "Найбільш надихаюча монета".

Міжнародний конкурс "Монета року" щорічно проводить авторитетне нумізматичне видання World Coin News за підтримки The Journal of East Asian Numismatics. Цього року конкурс відбувся у 39-ий раз. Суддівська колегія з понад 100 експертів у галузі нумізматики з усього світу визначала переможців серед близько 400 монет, випущених у 2020 році. Свої монети для участі в конкурсі подали понад 50 країн світу. На першому етапі було обрано 100 найкращих монет з 37 країн світу – по 10 монет у кожній з 10 номінацій.

Зокрема, монета з нейзильберу "Передова" стала найбільш надихаючою монетою 2020 року. У цій номінації журі обирає монети з дизайном, присвяченим ідеї, інституції або особистості, які відображають духовне прагнення зберегти мир, свободу та права людини. Перевага надається монетам з унікальною тематикою, дизайном та художнім задумом.

Крім того, цьогоріч ще чотири українські пам’ятні монети 2020 року карбування увійшли до переліку номінантів цього престижного міжнародного конкурсу:

  • монета з нейзильберу "75 років Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні" – у номінації "Краща монета, присвячена сучасним подіям";
  • срібна монета "ХХХІІ Олімпійські ігри" – у номінації "Краща монета класичного розміру" (крона, діаметр близько 37 мм);
  • монета зі сплаву на основі цинку "День пам’яті полеглих захисників" – у номінації "Краще художнє рішення";
  • набір із дев’яти срібних монет "Енеїда" – у номінації "Краща інноваційна монета".

На другому етапі конкурсу, що відбудеться наприкінці січня 2022 року, буде обрано найкращу монету серед 10 переможців у кожній номінації.

"Цьогоріч уперше за всю історію участі пам’ятних монет України в цьому змаганні ми маємо одразу п’ять монет, що потрапили до сотні кращих монет світу. Національний банк вдячний суддівській колегії міжнародного конкурсу "Монета року" за таку високу оцінку українських пам’ятних монет. Ми дотримуємося високих стандартів якості карбування та художнього втілення ідей під час створення нашої нумізматичної продукції і сподіваємося, що міжнародні експерти схвально оцінять наші зусилля і на другому етапі конкурсу", – наголосив директор Департаменту грошового обігу Віктор Зайвенко.

Він також додав, що у 2001 році перемогу в номінації "Найбільш надихаюча монета" цього конкурсу вже отримувала українська срібна пам’ятна монета «Різдво Христове», а в  2017 році до фіналу пройшла монета з нейзильберу "Євромайдан" у номінації "Краще художнє рішення".

Нагадаємо, пам’ятну монету "Передова" Національний банк України увів в обіг 12 жовтня 2020 року. Вона присвячена українським медикам і військовим, а в їхніх героїчних образах – і представникам інших професій, за відданість справі, сміливість і професіоналізм в умовах пандемії та боротьби України за територіальну цілісність.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини