Звичайна версія сайту
Суд ухвалив рішення стягнути з ексвласника Імексбанку Леоніда Клімова 309 млн грн на користь Національного банку

Суд ухвалив рішення стягнути з ексвласника Імексбанку Леоніда Клімова 309 млн грн на користь Національного банку

Одеський апеляційний суд ухвалив рішення щодо стягнення з колишнього власника Імексбанку Леоніда Клімова 309 млн грн на користь Національного банку в рахунок погашення заборгованості банку за наданим раніше стабілізаційним кредитом. Відповідне рішення суду Національний банк отримав 29 грудня 2020 року.

Водночас суд скасував рішення суду першої інстанції, який відмовив Національному банку  в задоволенні позову.

Рішення суду набрало законної сили, водночас Національний банк і надалі вживатиме заходи, спрямовані на виконання рішення для погашення заборгованості банку.

У 2014 році Леонід Клімов, який на той момент був власником Імексбанку, уклав із Національним банком договір поруки про погашення стабілізаційного кредиту, взявши на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості перед Національним банком.

Оскільки Леонід Клімов продемонстрував небажання добросовісно виконувати взяті на себе зобов’язання за договором поруки, в січні 2016 року Національний банк звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку.

14 грудня 2018 року Приморський районний суд міста Одеси відхилив позов Національного банку, однак постановою Одеського апеляційного суду від 24 листопада 2020 року апеляційну скаргу НБУ було задоволено.

Довідково

Нагадаємо, Національний банк України 26 січня 2015 року ухвалив рішення про віднесення Імексбанку до категорії неплатоспроможних. На момент ухвалення цього рішення контролером банку був Леонід Клімов

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини