Звичайна версія сайту
Небанківські надавачі платіжних послуг

Національний банк упорядковує діяльність учасників ринку платіжних послуг, щоб сприяти безпеці платежів населення.

Надавати послуги з переказу коштів мають право банки (їх комерційні агенти) та небанківські установи. Щоб небанківські установи могли надавати послуги з переказу коштів у національній валюті без відкриття рахунків, Національний банк видає цим установам відповідну ліцензію.

Ліцензія на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків (далі – Ліцензія) видається небанківським установам, які мають намір стати учасниками платіжних систем. Національний банк визначає умови видачі Ліцензії, порядок її видачі, а також підстави, за яких відмовляється у видачі Ліцензії, зупиняється її дія або вона відкликається.

Небанківські установи, крім участі у платіжних системах, можуть їх створювати. Платіжні системи діють відповідно до правил, установлених платіжною організацією цієї системи. Інформація щодо платіжних систем та їх учасників розміщується у Реєстрі платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.

Послуги з приймання платежів готівкою для подальшого переказу поряд з банками та небанківськими установами мають право надавати комерційні агенти банків – юридичні особи, які уклали агентські договори з банками. Інформація про комерційних агентів банків розміщується у Реєстрі комерційних агентів банків.