Звичайна версія сайту
Дослідження

Наші дослідження формують підґрунтя для оптимальних рішень, спрямованих на досягнення цінової та фінансової стабільності, підтримку розвитку економіки. Ми вивчаємо особливості функціонування економіки та банківської системи України в сучасному глобальному середовищі.

Головні принципи наших досліджень:

  • комплексний підхід;
  • прикладний характер;
  • публічність результатів.

Пріоритетні напрями дослідницької роботи Національного банку України в 2017-2020 роках:

  1. Монетарна політика: перехід до режиму інфляційного таргетування.
  2. Фінансова стабільність: політика мікро- та макропруденційного регулювання.
  3. Макроекономічне моделювання та прогнозування: розробка структурних і економетричних моделей.

Національний банк нарощує аналітичний потенціал, створює умови для постійного розвитку своїх дослідників та дотримується високих стандартів дослідницької роботи. Ми прагнемо стати потужним аналітичним центром міжнародного рівня.

Національний банк активно співпрацює із зовнішніми дослідниками та експертами. Для обміну знаннями та досвідом ми проводимо щорічну міжнародну конференцію, відкриті дослідницькі семінари (Open Research Seminars). Ми запровадили дослідницьку програму для запрошених науковців (Visiting Scholar Program) та програму стажування для молодих дослідників (Research Internship).

Результати досліджень публікуються в серії Робочі матеріали (Working Papers) та журналі "Вісник Національного банку України(Visnyk of the National Bank of Ukraine).