Національний банк реєструє:
- платіжні системи, створені резидентами та нерезидентами;
- учасників платіжних систем;
- операторів послуг платіжної інфраструктури.
Для реєстрації платіжної системи та узгодження порядку її діяльності в Україні до Національного банку України може звернутися будь-яка юридична особа.
Стати учасником платіжної системи може лише банк або небанківська установа, яка отримала ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.
Оператори послуг платіжної інфраструктури – особлива категорія учасників платіжного ринку, які надають послуги процесингу, клірингу, здійснюють інші операційні, інформаційні або технологічні функції щодо переказу коштів. Отримати статус оператора послуг платіжної інфраструктури може будь-яка юридична особа.
Чи може небанківська установа бути учасником декількох платіжних систем?
Так, законодавство не містить обмежень щодо кількості платіжних систем, учасником яких може бути небанківська установа.
Які послуги мають право надавати учасники платіжних систем?
Учасники платіжних систем мають право надавати послуги з переказу коштів, які визначені внутрішніми правилами про переказ коштів та правилами платіжної системи, у якій здійснюється переказ.
Чи потрібно отримувати нове реєстраційне свідоцтво про участь у міжнародній платіжній системі, платіжною організацією якої є нерезидент, у разі зміни типу акціонерного товариства?
У разі зміни найменування юридичної особи у зв’язку зі зміною типу акціонерного товариства (наприклад з “ПАТ” на “АТ”), учасник міжнародної платіжної системи не зобов’язаний отримувати нове реєстраційне свідоцтво про участь в міжнародній платіжній системі.
У разі необхідності, учасник міжнародної платіжної системи може з власної ініціативи звернутися до Національного банку щодо повернення реєстраційного свідоцтва про участь в міжнародній платіжній системі для отримання нового.