Узгодження умов або змін до умов порядку діяльності в Україні міжнародної платіжної системи, платіжною організацією якої є нерезидент та міжнародної системи інтернет-розрахунків здійснює Національний банк.
Міжнародними платіжними системами вважаються платіжні системи, які здійснюють свою діяльність на території двох і більше країн та забезпечують проведення переказу коштів у межах цієї платіжної системи.
Іноземні компанії, які мають право на надання послуг з переказу коштів, можуть зареєструвати в Україні міжнародну платіжну систему.
Відомості про реєстрацію міжнародної платіжної системи, платіжною організацією якої є нерезидент, вносяться в Реєстр платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури після узгодження в Національному банку України умов та порядку діяльності міжнародної платіжної системи в Україні.
Як нерезиденту зареєструвати міжнародну платіжну систему в Україні?
Реєстр платіжних систем, учасників та операторів послуг платіжної інфраструктури
Хто може звернутися до Національного банку для узгодження умов та порядку діяльності в Україні міжнародної платіжної системи, платіжної організацією якої є нерезидент?
До Національного банку може звернутись платіжна організація міжнародної платіжної системи-нерезидент або її представництво, або розрахунковий банк міжнародної платіжної системи в Україні, або уповноважена установа-нерезидент.
Що таке міжнародна система інтернет-розрахунків та який порядок узгодження її діяльності в Україні?
Це міжнародна платіжна система, що забезпечує проведення платежів та розрахунків у мережі Інтернет з використанням платіжних інструментів міжнародних платіжних систем, відомості щодо яких внесено до Реєстру платіжних систем, та з використанням електронних грошей цієї міжнародної системи інтернет-розрахунків за умови, що введення/виведення коштів до/з такої системи здійснюється виключно з рахунків/на рахунки в банках.
Для узгодження умов та порядку діяльності в Україні міжнародної системи інтернет-розрахунків до Національного банку подається:
1) заява про узгодження умов та порядку діяльності в Україні міжнародної системи інтернет-розрахунків;
2) копія одного з таких документів органу влади іноземної держави:
- витягу з банківського, торговельного, судового реєстру або іншого офіційного документа, що підтверджує реєстрацію міжнародної системи інтернет-розрахунків;
- дозволу, ліцензії або іншого документа, яким надано право міжнародній системі інтернет-розрахунків здійснювати діяльність у сфері міжнародних переказів коштів;
3) інформаційна довідка, яка має містити опис:
- видів послуг з переказу коштів, які надаватимуться у міжнародній системі інтернет-розрахунків, із зазначенням ініціаторів та отримувачів переказу коштів (юридичні та/або фізичні особи), видів валют переказу тощо;
- загальної схеми здійснення переказу, уключаючи рух інформаційних повідомлень та рух коштів із часу ініціювання переказу користувачем до завершення взаєморозрахунків за цим переказом у міжнародній системі інтернет-розрахунків (уключаючи схематичне зображення), із зазначенням повних найменувань і місцезнаходження задіяних юридичних осіб (розрахункових банків, процесингових центрів, сервісних організацій тощо).
З метою узгодження умов та порядку діяльності в Україні міжнародної системи інтернет-розрахунків до Національного банку може звернутись платіжна організація міжнародної системи інтернет-розрахунків-нерезидент або її представництво, або розрахунковий банк міжнародної системи інтернет-розрахунків в Україні, або уповноважена установа-нерезидент.
Чи підлягає оплаті послуга з узгодження умов та порядку діяльності в Україні міжнародної платіжної системи, платіжною організацією якої є нерезидент?
Ні, послуга безкоштовна.