Стара версія
Українська | English

Головна » Дослідження

Дослідження

Метою дослідницької роботи в Національному банку України (НБУ) є створення умов для підвищення якості управлінських рішень у монетарній та банківській сферах заради забезпечення цінової і фінансової стабільності та підтримки стійкого зростання економіки.

 

Розбудова дослідницької функції також сприяє розвитку персоналу, дозволяє підвищити обізнаність та рівень суспільних знань, збільшує прозорість діяльності, формує проактивну позицію та позитивний імідж Національного банку як потужного аналітичного центру.

 

Згідно з Пріоритетами дослідницької роботи Національного банку України у 2017-2020 роках пріоритетними сферами досліджень є:

 

1.    Монетарна політика: впровадження режиму інфляційного таргетування;

2.    Фінансова стабільність: політика мікро- та макропруденційного регулювання;

3.    Макроекономічне моделювання та прогнозування: розробка структурних і економетричних моделей.

 

Головними принципами проведення досліджень є їх висока якість, прикладний характер та публічність результатів. Дотримання високих стандартів дослідницької роботи досягається за рахунок залучення для досліджень і рецензування широкої аудиторії міжнародно визнаних експертів, а також створення умов для постійного підвищення рівня кваліфікації власних дослідників.

 

Національний банк України активно співпрацює у сфері досліджень із зовнішніми дослідниками та експертами. З цією метою проводяться щорічна міжнародна конференція та відкриті дослідницькі семінари (Open Research Seminars). НБУ також запровадив дослідницьку програму для запрошених науковців (Visiting Scholar Program) та стажування у відділі досліджень (Research Internship). Результати проведених досліджень фахівців Національного банку та запрошених науковців публікуються в серії Робочих матеріалів (Working Papers) та журналі "Вісник Національного банку України".

 

  На початок сторінки