Звичайна версія сайту
Проєкт

Посилення регулювання та нагляду за небанківським фінансовим ринком (EU-FINREG)

Тема: Проєкти міжнародної технічної допомоги

Мета. Створення сильного середовища для небанківських фінансових послуг; надання допомоги українським органам влади у наближенні нормативно-правової бази та методів здійснення нагляду для операцій з цінними паперами та інвестиціями, страхування, пенсійного забезпечення, небанківських кредитних установ, небанківських платіжних установ та інших небанківських фінансових послуг до європейських та міжнародних стандартів і практик.

Проєктом надано допомогу Національному банку України з питань удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази у межах реалізації Національним банком України функції регулювання та нагляду за небанківським фінансовим ринком. Робота  зосереджена за такими напрямами як: страхування, небанківські платіжні установи, факторинг, фінансовий моніторинг, статистика та звітність, нагляд за небанківськими фінансовими установами, фінансова грамотність та комунікації Національного банку України з небанківським фінансовим сектором.

Продукти для Національного банку та найбільш значимі події:

  • Надані пропозиції до Білої книги "Майбутнє регулювання ринку страхування", проєктів Законів України “Про фінансові послуги та діяльність з надання фінансових послуг”, "Про страхування".
  • Отримано низку документів (звіти, огляди, рекомендації, аналізи прогалин, дорожні карти, концепції тощо) для удосконалення Національним банком України регулювання та нагляду за небанківським фінансовим ринком.
  • Проведене соціологічне опитування щодо фінансової грамотності населення стосовно ринку небанківських фінансових послуг та навчальні заходи для представників Національного банку України з питань страхування, фінансового моніторингу, статистики, комунікацій.
Докладніше
Дата: 17.11.2017 – 16.01.2023
Міжнародний партнер з розвитку: Європейський Союз
Виконавець: Консорціум, представлений Hulla & Co. Human Dynamics KG