Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Стратегія Національного банку

Національний банк першим серед державних установ розробив нову інституційну Стратегію, сфокусовану на спротив російській агресії та відновлення країни.

Після дворічного впровадження Стратегію Національного банку до 2025 року було змінено у 2023 році у зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням росії.

У новій Стратегії ми враховуємо фактори впливу вторгнення росії на умови функціонування фінансової системи.

Візія та Місія Національного банку уточнені, щоб відповідати викликам військової агресії.

Для найкращої реалізації Візії та Місії в існуючих умовах та задоволення очікувань клієнтів стратегічні завдання Національного банку ураховують виклики, що постають, у двох векторах: спротив російській агресії та відновлення країни.

Значна невизначеність та волатильність середовища, які ми спостерігаємо сьогодні, вимагають гнучкості у плануванні та використанні інструментів реалізації для швидшого та ефективнішого реагування на зміни. У цій невизначеності ми плануємо зону визначеності та заздалегідь формуємо альтернативні плани дій за будь-якого розвитку подій.

Національний банк спроможний реалізовувати свій мандат за будь-яких умов та об’єднати ключових гравців фінансової екосистеми для збереження фінансової стійкості країни та забезпечення фінансової інклюзії громадян.

Стратегія Національного банку України

Стратегічні цілі розвитку

Стратегічні цілі зосереджені на основних функціях – забезпеченні цінової та фінансової стабільності та підтримці країни на шляху до перемоги.

Реалізація Стратегії здійснюватиметься за п’ятьма стратегічними цілями розвитку. Перші чотири – спрямовані назовні на задоволення потреб учасників фінансової екосистеми. П’ята ціль – "Ефективний центральний банк" – покликана поліпшити реалізацію Місії та Візії Національного банку через внутрішню трансформацію.

Стратегічні цілі деталізуються у 25 стратегічних ініціативах, на досягненні яких центральний банк зосередить свої зусилля упродовж наступних років.

Стратегічні напрями розвитку та цілі  НБУ

Нова Стратегія має такі фокуси:

  • "Фокус спротиву" – короткострокові заходи, спрямовані на забезпечення стабільності та недопущення погіршення ситуації у фінансовій системі та економіці загалом, включаючи застосування інструментів для контролю над інфляцією та курсом національної валюти, підтримання банківської системи тощо.
  • "Фокус відновлення" – середньострокові заходи для запуску перетворень, що стануть основою майбутньої відбудови та зростання економіки, наприклад: зниження бюрократичних бар'єрів, підвищення прозорості та конкурентності середовища, залучення інвестицій тощо.
  • Обидва фокуси – середньострокові комплексні заходи, спрямовані на забезпечення стабільності та подальшого відновлення і розвитку, частина ключових результатів за якими буде упроваджена в короткостроковій перспективі.
Зворотний зв'язок
Відправте ваше повідомлення до Національного банку