Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Нагляд за ринком небанківських фінансових послуг

З 1 липня 2020 року Національний банк перейняв на себе функції регулятора ринку небанківських фінансових послуг: страхових, лізингових, факторингових компаній, кредитних спілок, ломбардів та інших фінансових компаній.

У цьому розділі ми зібрали інформацію, пов'язану з особливостями переходу небанківських фінансових установ під регулювання і нагляд Національного банку, зокрема про навчання, зміни в документообігу та іншу корисну інформацію, яка допоможе учасникам ринку швидше звикнути до нового регулятора.

Водночас інформацію, що буде стосуватись регуляторних рішень (з питань надання ліцензій, нагляду, перевірок, фінансового моніторингу тощо) і яку надалі публікуватимемо на постійній основі, ви зможете знайти на відповідних сторінках розділу "Нагляд".

Плани проведення інспекційних перевірок

Пошук небанківських установ

Реєстри та переліки небанківських установ та інших учасників ринків фінансових послуг, ліцензування, реєстрацію та авторизацію яких здійснює Національний банк.

 

 

Перелік страховиків

Перелік страховиків, що мають право здійснювати операції з перестрахування з перестраховиками-нерезидентами, ведеться відповідно до вимог Постанови Правління Національного банку від 24 лютого 2022 року № 18 “Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану” з урахуванням змін, внесених до зазначеної постанови 10 лютого 2023 року.