Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Регулювання ринку небанківських фінансових послуг

Національний банк регулює діяльність учасників ринку небанківських фінансових послуг: страховиків, кредитних спілок, фінансових компаній та лізингодавців. Регулювання ринку небанківських фінансових послуг здійснюється з метою дотримання учасниками ринку фінансових послуг вимог законодавства, забезпечення рівного доступу до фінансових послуг, захисту прав та інтересів клієнтів, контролю за прозорістю та відкритістю ринку. Національний банк розробляє та впроваджує нові регуляції, зважаючи на кращі міжнародні стандарти та практики.

Здійснюючи регулювання ринку небанківських фінансових послуг, Національний банк керується принципами, визначеними Законом України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" та іншими законами України.
Електронна поштова скринька для надання пропозицій і зауважень до діючих та проєктів нормативно-правових актів: [email protected].

Регулювання під час воєнного стану

Під час воєнного стану дії Національного банку як регулятора спрямовані на дерегуляцію ринку, мета якої – підтримання учасників ринку та надання можливості зосередитись на основній діяльності.

Акти, прийняті Національним банком з метою визначення особливостей регулювання у зв’язку з воєнним станом:

Чинні акти

Акти, що втратили чинність

Інші акти, прийняті Національним банком під час воєнного стану, що не визначають особливості регулювання у зв’язку із воєнним станом, а стосуються загальних питань, наведено нижче.