Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Учасники фінринку можуть надсилати документи до Національного банку електронною поштою

Учасники фінринку можуть надсилати документи до Національного банку електронною поштою

Національний банк продовжує адаптуватися до змін, зумовлених поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. 

Регулятор суттєво спростив вимоги до подання документів та дозволив небанківським фінансовим установам подавати їх в електронному вигляді.

Рекомендуємо переходити на електронну форму подання документів.

Упродовж карантину небанківські фінустанови можуть не подавати до Національного банку документи на паперових носіях, якщо подають їх в електронному вигляді з накладеним кваліфікованим електронним підписом. 

Подати такі документи можна на електронну пошту [email protected] або іншими засобами електронного зв’язку, які НБУ використовує для електронного документообігу.

Можливість подати документи в електронному вигляді мають діючі учасники небанківського ринку, а також особи, які планують вийти на ринок. А саме:

  • небанківські фінансові установи; 
  • юридичні особи, які не є фінустановами, але мають право надавати окремі фінансові послуги;
  • юридичні особи, які мають намір отримати ліцензію на провадження діяльності з надання фінансових послуг; 
  • юридичні та фізичні особи, які мають намір набути або збільшити істотну участь у фінансовій установі;
  • страхові та перестрахові брокери та особи, які мають намір бути включеними до держреєстру страхових та перестрахових брокерів; 
  • особи, які мають право займатися актуарними розрахунками, або мають намір здійснювати актуарні розрахунки та отримати відповідне свідоцтво.

Проте звертаємо увагу: якщо вам потрібно подати до Національного банку оригінал документа, який існує лише в паперовій формі, то варто подавати саме паперовий оригінал. До прикладу, якщо вам потрібно подати оригінал свідоцтва про реєстрацію фінансової установи для його переоформлення.

Відповідні зміни передбачені постановою Правління Національного банку № 161 від 21 грудня 2020 року "Про подання до Національного банку України документів в період дії карантину".

Постанова набирає чинності з 23 грудня 2020 року.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини