Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Про фінансові ринки

Фінансовий ринок включає грошовий ринок, ринок капіталу та валютний ринок. Національний банк працює на фінансовому ринку, щоб досягати цілей монетарної політики. Ми пропонуємо банкам кредити та розміщуємо депозитні сертифікати, купуємо і продаємо цінні папери та іноземну валюту. Так ми впливаємо на вартість грошей та управляємо інфляцією через трансмісійний механізм.

Національний банк регулярно надає банкам кредити та розміщує серед них депозитні сертифікати, намагаючись утримувати процентні ставки на міжбанківському кредитному ринку на рівні, близькому до облікової ставки Національного банку України.

Якщо на ринку існує системний дефіцит або профіцит ліквідних коштів, це може істотно впливати на ставки грошового ринку. У такому разі Національний банк може коригувати кількість ліквідних коштів шляхом купівлі або продажу державних цінних паперів.

Інтервенції з купівлі-продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку здійснюються для згладжування роботи міжбанківського валютного ринку та накопичення міжнародних резервів.  Національний банк впроваджує режим плаваючого обмінного курсу гривні, тому прагне мінімізувати обсяги таких операцій.