Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Миттєві платежі

Національний банк працює над упровадженням миттєвих платежів.

Миттєві платежі – це платіжні операції, що виконуються між рахунками користувачів протягом кількох секунд за допомогою зручних способів обміну реквізитами та ініціювання платіжних операцій.

Упровадження миттєвих платежів сприятиме розвитку безготівкових розрахунків у країні, задоволенню потреб учасників ринку та користувачів, матиме позитивний вплив на рівень фінансової інклюзії. Водночас миттєві платежі стануть основою для подальшої трансформації фінансового ринку України. Зокрема, важливою є роль миттєвих платежів у розвитку відкритого банкінгу.

Ключові особливості миттєвих платежів:

  • здійснюються 24 години на добу, 365 днів на рік;
  • виконуються на рахунок користувача будь-якого банку;
  • миттєве сповіщення отримувача про зарахування коштів;
  • миттєва доступність коштів для використання отримувачем;
  • ініціювання платником з платіжного застосунку надавача платіжних послуг;
  • обмін реквізитами за допомогою QR-коду, номера мобільного телефону, адреси електронної поштової скриньки тощо.

Упровадження миттєвих платежів в Україні відбувається на основі системи електронних платежів Національного банку України (СЕП), яка працює на базі міжнародного стандарту ISO 20022, та з використанням сучасних платіжних європейських схем Single Euro Payments Area (SEPA). Це спростить у майбутньому інтеграцію в платіжну екосистему Європейського Союзу та надасть українцям можливість здійснювати не лише внутрішньодержавні, але й транскордонні миттєві платежі.

Зв’язатися з командою, яка працює над упровадженням миттєвих платежів, можна за допомогою електронної поштової скриньки [email protected].

Складові успішного впровадження миттєвих платежів в Україні