Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Розвиток фінтеху в Україні

Національний банк України затвердив Стратегію розвитку фінтеху в Україні до 2025 року в липні 2020 року (далі – Стратегія) – покроковий план створення в Україні повноцінної фінтех-екосистеми з інноваційними фінансовими сервісами та доступними цифровими послугами.

Стратегія ґрунтувалась на ключових напрямах, заданих Стратегією розвитку фінансового сектору України до 2025 року.

Зокрема, цей документ структурував та деталізував тренди і напрями розвитку фінансових інновацій. 

Ключовими дієвими елементами Стратегії були: 

  • розроблення та впровадження концепту повноцінної регуляторної "пісочниці" для швидкого тестування інноваційних проєктів; 
  • підвищення рівня фінансової обізнаності та залученості (інклюзії) населення та бізнесу; 
  • запуск академічної бази з фокусом на відкритий банкінг. 

Реалізація Стратегії також пов’язана з виконанням  діджитал-проєктів, над якими працює Національний банк. Зокрема, йдеться про запровадження віддаленої ідентифікації та верифікації, імплементацію євродирективи PSD2, надання можливості здійснення миттєвих платежів із рахунку на рахунок у СЕП у форматі 24/7; посилення регуляторного периметру у сфері кібербезпеки та всі інші інноваційні проєкти центробанку.

Зі звітом про виконання Стратегії за 2021 рік можна ознайомитись за посиланням

Стратегія втратила чинність у зв’язку з затвердженням нової Стратегії розвитку фінансового сектору України у 2023 році, оскільки цілі та заходи з розвитку фінтеху були опрацьовані та враховані під час її розробки.