Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Про іпотечне кредитування

Національний банк України з листопада 2020 року щомісячно оприлюднює результати опитувань банків про обсяги виданих іпотечних кредитів населенню.

Дані містять інформацію про:

  • загальну заборгованість за іпотечними кредитами та кількість іпотечних договорів;
  • обсяги та кількість нових іпотечних кредитів на первинному та вторинному ринку нерухомості;
  • середні ефективні відсоткові ставки за звітний місяць;
  • нові іпотечні кредити у регіональному розрізі.

Результати опитування – це самооцінка власних іпотечних портфелів банками, вони можуть не збігатися з офіційною статистикою, що розміщена в розділі "Статистика". Відмінності насамперед, зумовлені використанням банками для цілей складання цієї таблиці даних, зокрема й з управлінської звітності. Такий підхід точніше відображає тип застави за кредитами, а отже – і сутність класифікації кредитів.   

Банки можуть уточнювати відомості за попередні місяці, тож у наступних періодах ймовірні ретроспективні зміни.

Якщо раніше опитування охоплювало усі банки України, то, починаючи з 24 лютого 2022 року, процес опрацювання анкети та надсилання відповідей для деяких банків було ускладнено. Тож у файлі, що містить дані за 2022 рік, представлена інформація, отримана від переважної більшості банків, що володіють іпотечними портфелями чи здійснювали іпотечне кредитування протягом останніх кількох років та надіслали відповіді за звітний період. Частка банків-респондентів змінюється із кожним оновленням файлу та вказана на вкладці "Примітки".