Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк відновлює щомісячну публікацію результатів опитування банків про обсяги наданих населенню іпотечних кредитів

Національний банк відновлює щомісячну публікацію результатів опитування банків про обсяги наданих населенню іпотечних кредитів

Національний банк відновлює щомісячне оприлюднення результатів опитувань банків про обсяги виданих іпотечних кредитів населенню. Ця практика була започаткована в листопаді 2020 року, але з березня 2022 року публікація даних була тимчасово призупинена.

Відтепер доступ до даних про результати опитування банків буде простішим: вони публікуватимуться на окремій сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України.

Дані результатів опитування містять інформацію про:

  • загальну заборгованість за іпотечними кредитами та кількість іпотечних договорів;
  • обсяги та кількість нових іпотечних кредитів на первинному та вторинному ринках нерухомості;
  • середні ефективні відсоткові ставки за звітний місяць;
  • нові іпотечні кредити в регіональному розрізі.

Раніше опитування охоплювало усі банки України. Натомість, починаючи з 24 лютого 2022 року, процес опрацювання анкети та надсилання відповідей для деяких банків було ускладнено. У файлі  з даними за 2022 рік представлена інформація, отримана в липні 2022 року від 30 банків, що володіють іпотечними портфелями чи здійснювали іпотечне кредитування протягом останніх кількох років та надіслали відповіді за звітний період (січень–червень цього року). Валовий іпотечний портфель цих фінустанов становить 97.3% від залишку станом на кінець 2021 року, а їхня частка в новому кредитуванні за 2021  рік – 96.2%. Частка банків-респондентів змінюватиметься щомісяця з кожним оновленням файлу, про що зазначатиметься у вкладці «Примітки».

Довідково

Щомісячні результати опитування банків – самооцінка банками власних іпотечних портфелів. Вони можуть не збігатися з офіційною статистикою, розміщеною на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку України в розділі “Статистика”.

Відмінності зумовлені насамперед використанням банками управлінської звітності для цілей складання таблиці даних стосовно іпотечних портфелів. Такий підхід точніше відбиває тип застави за кредитами, а отже, й сутність класифікації кредитів.

Банки можуть уточнювати відомості за попередні місяці, тож у наступних періодах ймовірні ретроспективні зміни

 

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини