Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Про впровадження СупТех (SupTech) та РеГтех (RegTech)

Інновації у наглядових та регуляторних технологіях – запорука сталого розвитку фінансового ринку, вони дозволяють фінансовим установам і регуляторам постійно удосконалювати чинні процеси, розширювати коло клієнтів/піднаглядних суб’єктів, виявляти та попереджувати потенційні ризики в діяльності фінансового сектору.

Кількість регуляторів, які вже розробили або здійснюють розроблення СупТех та РегТех-стратегії щорічно зростає. Окремі регулятори вже мають офіційну платформу для розроблення або тестування інструментів СупТех- та РегТех-рішень, спеціальні підрозділи для підтримки їхнього розвитку.

Регулятори, зокрема і Національний банк, переконані, що одночасне сприяння розвитку СупТех та РегТех має ґрунтуватися на взаємодії та постійній комунікації й співпраці регулятора з піднаглядними суб’єктами і РегТех-компаніями. Адже це – необхідна передумова формування єдиного бачення щодо використання СупТех та РегТех, визначення їхньої ролі та пріоритетності в реалізації цих технологій.

Упровадження СупТех та розвиток РегТех також одна із цілей  Національного банку, визначених Стратегією розвитку фінансового сектору до 2025 року, Стратегією розвитку фінтеху в Україні до 2025 року та Стратегією Національного банку України до 2025 року.

Як один із заходів у сприянні досягненню цих стратегічних цілей Національним банком за підтримки Світового банку та співпраці з банками України, РегТех-компаніями та асоціацією UAFIC розроблено Концепцію розвитку інноваційних наглядових та регуляторних технологій. Робота над цим документом тривала з 2019 року.

Загальний огляд Концепції розвитку інноваційних наглядових та регуляторних технологій

Концепція – довідковий документ, створення якого зумовлене потребою в синергії учасників фінансового сектору для впровадження та розвитку СупТех та РегТех. Ця Концепція відбиває аналіз поточного стану взаємодії банків, РегТех-компаній та Національного банку з обґрунтуванням необхідності трансформаційних змін, розкриває основні питання з напрямів упровадження відповідних рішень у світі та в Україні.  

Основна мета Концепції – представити позицію регулятора щодо ключових питань використання інноваційних наглядових та регуляторних технологій, його бачення щодо визначення сфер для впровадження наглядових технологій та сприяння розвитку регуляторних технологій.

Цей документ має стати орієнтиром для майбутніх комунікацій з учасниками фінансового ринку, постачальниками рішень РегТех та всіма іншими зацікавленими сторонами.

Закладаючи основу для конкурентоспроможного та якісно функціонального фінансового ринку, Національний банк переконаний, що для впровадження СупТех та сприяння розвитку РегТех насамперед необхідно досягти співпраці та консенсусу з усіма зацікавленими сторонами.

Саме такі відносини стануть передумовою для досягнення реальних та відчутних результатів. Тому Концепція передбачає публічне обговорення і отримання зауважень/пропозицій/рекомендацій/коментарів від зацікавлених осіб, що враховуватимуться регулятором під час роботи з упровадження наглядових технологій та сприяння розвитку регуляторних технологій.

Концепція SupTech & RegTech

Надати пропозиції

Пропозиції та бачення щодо впровадження СупТех та розвитку РегТех, зазначені в Концепції, не є остаточними та можуть бути зміненими відповідно до потреб ринку.

Саме тому Національний банк запрошує учасників фінансового ринку, експертів та профільні асоціації долучитися до визначення найоптимальніших шляхів упровадження СупТех та розвитку РегТех. 

Якщо Ви маєте коментарі або пропозиції щодо цього напрямку, просимо надіслати їх на електронну адресу [email protected]