Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Запобігання корупції

Якщо Ви маєте інформацію про порушення вимог антикорупційного законодавства працівниками Національного банку України, за наявності у Вас обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомте про ці факти Національний банк України.

Інформація в повідомленні має стосуватися працівників Національного банку України та містити фактичні дані, що вказують на можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону, які можуть бути перевірені.

Звертаємо увагу, що статтею 53 Закону України “Про запобігання корупції” (далі – Закон) передбачено, що викривачі, їх близькі особи перебувають під захистом держави.

Відповідно до статті 53-3 Закону викривач зокрема має право:

  • бути повідомленим про свої права та обов’язки, передбачені цим Законом;
  • отримувати від уповноваженого органу, до якого він подав повідомлення, підтвердження його прийняття і реєстрації;
  • подавати докази на підтвердження своєї заяви;
  • давати пояснення, свідчення або відмовитися їх давати;
  • на конфіденційність;
  • повідомляти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону без зазначення відомостей про себе (анонімно);
  • отримувати інформацію про стан та результати розгляду, перевірки та/або розслідування за фактом повідомлення ним інформації.

Повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства працівниками Національного банку України можна подати (у тому числі анонімно):

  • через Єдиний портал повідомлень викривачів;
  • зателефонувавши на номер спеціальної телефонної лінії: +380 44 521 87 63 (понеділок – четвер: з 9.00 год до 17.00, п’ятниця: з 9.00 до 16.00, з перервою з 13.00. до 13.45);
  • особисто представникам Відділу з питань запобігання та виявлення корупції Національного банку України.

Розгляд повідомлень про порушення вимог антикорупційного законодавства здійснюється уповноваженим підрозділом із питань запобігання та виявлення корупції в Національному банку України.

Порядок та терміни розгляду повідомлень, а також інформування про результати їх розгляду визначається статтею 53-2 Закону.

У разі підтвердження викладеної в повідомленні інформації про порушення вимог антикорупційного законодавства вживаються заходи щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до відповідальності.

У разі виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення здійснюється інформування спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Антикорупційні програми Національного банку України
Антикорупційна програма Національного банку України на 2020–2021 роки
Антикорупційна програма Національного банку України на 2018–2019 роки