Звичайна версія сайту
Запобігання корупції

Шановні відвідувачі!

Якщо Ви маєте інформацію про порушення вимог антикорупційного законодавства працівниками Національного банку України, за наявності у Вас обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомте про ці факти Національний банк України.

Інформація в повідомленні має стосуватися конкретних працівників Національного банку України та містити фактичні дані про порушення антикорупційного законодавства, які можуть бути перевірені. Зокрема, дані про:

  • порушення обмежень, передбачених у статтях 22–27 Закону України “Про запобігання корупції” (далі – Закон);
  • порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, установлених у статтях 28–36 Закону;
  • недотримання правил етичної поведінки, встановлених у статтях 37–44 Закону;
  • порушення вимог фінансового контролю, передбаченого в статтях 45, 46, 48–52 Закону;
  • порушення обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування, передбачених у статті 54 Закону;
  • порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої в статті 56 Закону.

Повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства працівниками Національного банку України можна подати (у тому числі анонімно):

  • засобами електронної пошти на електронну адресу: anticor_reports@bank.gov.ua;
  • зателефонувавши на номер спеціальної телефонної лінії: +380 44 521 87 98 (понеділок – четвер: з 9.00 год до 17.00, п’ятниця: з 9.00 до 16.00, з перервою з 13.00. до 13.45);
  • особисто представникам Департаменту безпеки Національного банку України (щомісяця, у перший та третій четвер, з 10.30 до 12.30 за адресою: громадська приймальня: м. Київ, вул. Інститутська, 12, кімната 24);
  • через форму "Зворотний зв'язок" на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України, вибравши тему повідомлення "Про порушення вимог антикорупційного законодавства працівниками Національного банку України".

Отримана такими способами інформація використовуватиметься як джерело для прийняття рішень щодо проведення перевірок або іншого реагування відповідно до Закону.

Надання анонімного повідомлення не передбачає обов'язкової підготовки відповіді заявнику.

Розгляд повідомлень про порушення вимог антикорупційного законодавства здійснюється уповноваженим підрозділом із питань запобігання та виявлення корупції в Національному банку України.

Для перевірки викладеної в повідомленнях інформації можуть призначатися відповідні перевірки. Порядок та терміни проведення таких перевірок, а також порядок прийняття рішень за їх результатами визначається статтями 53, 53-2 Закону, Положенням про порядок проведення службових розслідувань і перевірок у Національному банку України.

У разі підтвердження викладеної в повідомленні інформації про порушення вимог антикорупційного законодавства вживаються заходи щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до відповідальності.

У разі виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення здійснюється інформування спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Також заявник може звернутися з відповідним повідомленням про порушення вимог антикорупційного законодавства працівниками Національного банку України до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції (Національне агентство з питань запобігання корупції, органи прокуратури, органи Національної поліції України, Національне антикорупційне бюро України).

Антикорупційна програма Національного банку України на 2020 – 2021 роки

Антикорупційна програма Національного банку України на 2018 – 2019 роки