Метадані фінансового сектору
Переглянути
Завантажити
Статистика фінансового сектору
Статистика фінансового сектору (грошово-кредитна та фінансова статистика) відображає інформацію про економічні та фінансові зв‘язки банків і небанківських фінансових установ з учасниками фінансових ринків.
Національний банк України складає статистику фінансового сектору за такими напрямками:
- Грошово-кредитна статистика є комплексним набором даних про вимоги та зобов’язання сектору фінансових корпорацій та його підсекторів відносно інших секторів економіки країни та нерезидентів. Грошово-кредитна статистика в Україні охоплює всі банки, що створені та діють на території України (крім банків у режимі ліквідації), страхові компанії, пенсійні фонди та інститути спільного інвестування (інвестиційних фондів), кредитні спілки, фінансові компанії, юридичні особи, що надають послуги фінансового лізингу, ломбарди та допоміжні фінансові організації. Дані грошово-кредитної статистики подаються у формі балансових звітів за секторами економіки та оглядів сектору фінансових корпорацій та його підсекторів.
- Статистика фінансових ринків охоплює статистику процентних ставок Національного банку, депозитних корпорацій (банків) та статистику ринку цінних паперів.
- Статистика фінансових рахунків. Фінансовий рахунок сектору фінансових корпорацій та його підсекторів відображає операції з фінансовими активами та зобов'язаннями, які здійснюються між інституційними одиницями, що є резидентами країни, і між інституційними одиницями-резидентами та рештою світу (нерезидентами).
- Статистика індикаторів фінансової стійкості. Індикатори фінансової стійкості – це показники поточного фінансового стану і стійкості фінансових установ країни та їх контрагентів із сектору нефінансових корпорацій та сектору домашніх господарств.
Статистика фінансового сектору складається відповідно до:
- Керівництва з грошово-кредитної та фінансової статистики і довідника зі складання (МВФ, 2016)
- Керівництва з компіляції індикаторів фінансової стійкості (МВФ, 2007)
- Керівництва зі статистики процентних ставок монетарних фінансових інституцій (ЄЦБ, 2017)
- Посібника зі статистики цінних паперів (БМР, ЄЦБ, МВФ, 2015)
Методологічні матеріали