Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Несплата кредитних платежів членами кредитних спілок у зв’язку з воєнним станом не вважатиметься простроченням

Несплата кредитних платежів членами кредитних спілок у зв’язку з воєнним станом не вважатиметься простроченням

Національний банк України врегулював питання управління проблемною заборгованістю членів кредитних спілок.

Так, кредитним спілкам дозволено не враховувати кількість днів прострочення виплат за договорами кредиту, що відбуватиметься в період із 28 лютого 2022 року та впродовж 60 календарних днів після припинення чи скасування дії воєнного стану.

На прохання кредитних спілок та їх асоціацій «замороження» кількості днів прострочення рахуватиметься саме з 28 лютого 2022 року. Така необхідність обґрунтована особливостями програмного забезпечення кредитних спілок. Формування резерву забезпечення покриття втрат здійснюватиметься залежно від кількості днів прострочення за договорами кредиту станом на останній день кожного місяця. Такі особливості роботи програмного забезпечення відповідають вимогам законодавства. Унести зміни до програмного забезпечення або здійснити коригування звітності в ручному режимі для значної кількості кредитних спілок, які знаходяться в зоні активних бойових дій, сьогодні складно або взагалі неможливо.

Такі нововведення передбачені постановою Правління Національного банку України від 23 березня 2022 року № 61 "Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39".

Постанова набирає чинності з 24 березня 2022 року.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини