Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Визначено пруденційні нормативи для небанківських надавачів платіжних послуг

Визначено пруденційні нормативи для небанківських надавачів платіжних послуг

Національний банк визначив перелік пруденційних нормативів для небанківських надавачів платіжних послуг та методику їх розрахунку.

Пруденційні нормативи спрямовані на забезпечення належного рівня безпеки і стабільності надання платіжних послуг користувачам і визначені з метою імплементації Закону України «Про платіжні послуги».

Небанківські надавачі платіжних послуг, які отримають ліцензію на надання фінансових платіжних послуг відповідно до Закону України “Про платіжні послуги”, будуть зобов’язані дотримуватись у своїй діяльності визначених нормативів.

Зокрема, для небанківських надавачів платіжних послуг встановлені такі пруденційні нормативи:

1) нормативи капіталу:

  • мінімального розміру власного капіталу (Н1);
  • достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2);

2) нормативи кредитного ризику:

  • максимального розміру кредитного ризику на одну особу (користувача, групу пов’язаних користувачів) (Н3);
  • максимального розміру кредитних ризиків на всіх осіб (користувачів) (Н4);

3) норматив короткострокової ліквідності (Н5).

Небанківські надавачі платіжних послуг (крім малих платіжних установ) зобов’язані дотримуватись у своїй діяльності нормативів капіталу (Н1 та Н2).

Надавачі, які на підставі ліцензії на надання фінансових платіжних послуг надаватимуть користувачам на умовах кредиту кошти для виконання платіжних операцій, додатково до нормативів капіталу (Н1 та Н2) зобов’язані дотримуватись  нормативів кредитного ризику (Н3 та Н4)  та короткострокової ліквідності (Н5).

Малі платіжні установи зобов’язані дотримуватися у своїй діяльності нормативу мінімального розміру власного капіталу (Н1).

Недотримання небанківським надавачем платіжних послуг  установлених пруденційних нормативів є підставою для розгляду Національним банком питання щодо застосування заходів впливу.

Про це йдеться у постанові Правління Національного банку України від 25 серпня 2022 року № 190 «Про затвердження Положення про встановлення пруденційних нормативів, що є обов’язковими для дотримання небанківськими надавачами платіжних послуг, та визначення методики їх розрахунку».

Постанова набирає чинності з 27 серпня 2022 року.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини