Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Порядок видачі ліцензій небанківським установам на здійснення валютних операцій оновлено

Порядок видачі ліцензій небанківським установам на здійснення валютних операцій оновлено

Національний банк України оновив порядок видачі ліцензій на здійснення валютних операцій небанківськими установами. 

В оновленому порядку виключено низку  «дублюючих» вимог, що вже перевірялися на етапі первинного ліцензування небанківської установи для надання аналогічних послуг у національній валюті, а також передбачена електронна форма комунікації заявника з Національним банком.

Також передбачена можливість спрощеного переоформлення чинних ліцензій на здійснення валютних операцій з переказу коштів за умови дотримання таких вимог:

1) Небанківська установа станом на 04 квітня 2023 року мала чинну ліцензію на здійснення валютних операцій з переказу коштів.

2) До 01 травня 2023 року небанківська установа звернулась до Національного банку за отриманням ліцензії на надання фінансової платіжної послуги з переказу коштів без відкриття рахунку.

3) Небанківська установа пройшла процедуру авторизації діяльності з надання такої фінансової платіжної послуги відповідно до вимог Закону України «Про платіжні послуги». 

В оновленому порядку видачі ліцензій на період дії воєнного стану та до стабілізації валютного ринку передбачено можливість видачі ліцензії лише на здійснення валютних операцій з переказу коштів без відкриття рахунку (як це здійснювалося з урахуванням Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні»).

Ці та інші зміни містить постанова Правління Національного банку України від 31  березня 2023 року № 43 «Про затвердження Положення про порядок видачі ліцензій на здійснення валютних операцій», яка набирає чинності з 04 квітня 2023 року.

Довідково

Після завершення воєнного стану та стабілізації ситуації на валютному ринку Національний банк може повернутися до питання видачі ліцензій на здійснення валютних операцій і на інші фінансові платіжні послуги, можливість надання яких у національній валюті передбачена Законом України «Про платіжні послуги»

 

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини