Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк затвердив нормативну базу для запуску системи агрострахування з державною підтримкою

Національний банк затвердив нормативну базу для запуску системи агрострахування з державною підтримкою

Національний банк України в межах реалізації урядових програм щодо удосконалення державної підтримки аграріїв на 2021 рік зробив перший крок для запуску системи агрострахування. Так, регулятор затвердив вимоги для допуску страховиків до діяльності зі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Нагадаємо, результатом співпраці Національного банку, Міністерства  аграрної політики та продовольства України, учасників аграрного і страхового ринків став Закон України “Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою”. Документом, зокрема, суттєво оновлено підходи до системи агрострахування з державною підтримкою.

Оновлені підходи до агрострахування з державною підтримкою є частиною системи підтримки аграріїв, що складається з кредитування, страхування, відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур унаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, сприяння розвитку тваринництва та перероблення сільськогосподарської продукції.

Реалізація положень Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою" передбачає низку спільних заходів з розроблення та прийняття Національним банком та Міністерством  аграрної політики та продовольства України актів, спрямованих на запуск системи агрострахування. Вимоги для допуску страховиків до діяльності зі страхування аграрної продукції з державною підтримкою затверджено. Водночас наближається до завершення процес розроблення порядку та умов надання державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції, граничних розмірів страхових тарифів і стандартизованих страхових продуктів.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини