Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Розпочинається громадське обговорення класифікаційних ознак та характеристик класів страхування

Розпочинається громадське обговорення класифікаційних ознак та характеристик класів страхування

Національний банк пропонує до громадського обговорення проєкт Положення про характеристики та класифікаційні ознаки класів страхування, особливості здійснення страхової діяльності та укладання договорів за класами страхування (далі – проєкт Положення).

Це перший з проєктів нормативних актів, розроблений для реалізації положень нового Закону України «Про страхування».

Нагадаємо, новий закон скасовує обов’язкові та добровільні види страхування та запроваджує перехід від видів до класів страхування.

Щодо особливостей класів страхування

Проєкт Положення містить опис ознак, що характеризують кожний клас страхування та розкривають його суть.

Перехід на класи страхування необхідний для імплементації в Україні низки європейських підходів. На практичному рівні це, зокрема, передбачає такі зміни.

Так, за страхуванням від нещасних випадків застраховані особи зможуть отримати виплати не лише в розмірі фіксованої суми (як передбачено чинним регулюванням), а й залежно від розміру понесених витрат на лікування.

Клас страхування «Асистанс», що замінить чинний вид страхування медичних витрат, дозволятиме покриття під час подорожі інших витрат не медичного характеру, наприклад, на ремонт автомобіля в разі його поломки тощо.

Крім того, будуть визначені критерії за класом страхування відповідальності, що дадуть змогу страховикам застосовувати спрощений підхід для розрахунку капіталу платоспроможності та мінімального капіталу.

Для страховиків зі страхування життя буде розширено набір страхових продуктів. Страховики зможуть пропонувати «універсальні» страхові продукти, що вирізняються з-поміж інших можливістю для клієнта самостійно налаштовувати умови оплати і страхового захисту.

Щодо укладання і виконання договорів страхування

Укладання та виконання договорів страхування пропонується згрупувати за певними класами страхування з покриттям відповідних ризиків:

  • страхування життя та/або здоров’я. Такі договори покриватимуть  ризики, пов’язані зі шкодою, що може бути завдана життю та здоров’ю застрахованої особи внаслідок нещасного випадку або іншого розладу здоров’я, а також ризиків при накопичувальному страхуванні життя та пенсійному забезпеченні;
  • страхування від збитків. У межах таких договорів покриватимуться майнові ризики, пов’язані зі знищенням, пошкодженням або втратою застрахованого майна, та ризиків виникнення фінансових витрат;
  • страхування відповідальності. Такі договори покриватимуть ризики, пов’язані зі шкодою, що може бути завдана потерпілій третій особі внаслідок експлуатації транспортного засобу, майна, здійснення професійної діяльності тощо.

Проєктом Положення встановлено також особливості укладання комплексних договорів страхування, які містять умови страхування від ризиків, що притаманні кільком класам страхування, та  особливості дострокового припинення дії договорів страхування за різними класами страхування.

Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями:

Національний банк прийматиме зауваження та пропозиції до проєкту змін до 30 липня 2023 року на електронну адресу: [email protected]  або на поштову адресу: вул.  Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601.

Теги
Документи
Your browser does not support SVGs
Проєкт постанови (pdf)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Проєкт постанови (docx)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Аналіз регуляторного впливу проєкту постанови (pdf)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Аналіз регуляторного впливу проєкту постанови (docx)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Презентація до проєкту постанови (pdf)
Завантажити
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини