Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк не застосовуватиме санкції до надавачів фінпослуг за порушення строків подання фінансової звітності у форматі XBRL

Національний банк не застосовуватиме санкції до надавачів фінпослуг за порушення строків подання фінансової звітності у форматі XBRL

Національний банк України пропонує надати додатковий час фінансовим установам для складання та подання фінансової звітності, складеної на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі. Так, регулятор упродовж 2021 року не застосовуватиме до надавачів фінансових послуг заходи впливу за порушення строків подання такої фінансової звітності. Водночас відповідна звітність має бути подана до 31 грудня 2021 року.

Для цього Національний банк розробив та пропонує для обговорення з ринком відповідний проєкт постанови Правління.

Упродовж січня-червня 2021 року тривав процес запровадження та налаштування системи фінансової звітності. Тому упродовж цього періоду фінансові установи не мали змоги подавати  фінансову звітність до системи. Крім того, сьогодні надавачі фінпослуг ще продовжують реєструвати свої корпоративні профілі в системі, а це є обов'язковою умовою для початку подання фінансової звітності.       

Отже, Національний банк вирішив надати додатковий час для складання та подання фінансової звітності за 2020 рік, проміжної фінансової звітності за 2021 рік (перший квартал, перше півріччя, дев’ять місяців), які складені на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами у форматі XBRL до системи фінансової звітності.

Водночас надавачі фінансових послуг мають дотримуватися встановлених строків подання до Національного банку:

  • даних фінансової звітності у форматі XML відповідно до Реєстру показників, який розміщений на вебсайті НБУ;
  • фінансової звітності в іншому форматі, ніж XBRL, якщо таке подання передбачено діючими нормативно-правовими актами Нацкомфінпослуг/Держфінпослуг та прийнятими на їх заміну актами НБУ.

Ознайомитися з матеріалами можна за посиланнями:

Громадське обговорення триватиме упродовж одного місяця.

Національний банк приймає пропозиції та зауваження до 30 серпня 2021 року. Надіслати їх можна:

  • електронною поштою за адресою: [email protected];
  • поштою за адресою: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601
Довідково

Звертаємо увагу, що 10 червня 2021 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку поінформувала суб'єктів звітування про технічну готовність системи фінансової звітності до використання та початок подання фінансової звітності. Аналогічне повідомлення також розміщене на офіційному вебсайті Національного банку.

Також звертаємо увагу, що подання фінансової звітності у форматі XBRL до системи фінансової звітності можливе лише після реєстрації установи (методичні матеріали, посібники, інструкції та відеоматеріали щодо використання Порталу Системи фінансової звітності для суб’єктів звітування доступні на вебсайті Порталу в розділі “дистанційне навчання”/“Методичні матеріали для користувачів порталу СФЗ”). Процедура реєстрації в системі вважається завершеною після затвердження регулятором Корпоративного профілю. Без затвердженого Корпоративного профілю неможливо подати звітність до системи фінансової звітності.

 

Теги
Документи
Your browser does not support SVGs
Проєкт постанови (у форматі pdf)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Проєкт постанови (у форматі docx)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Аналіз регуляторного впливу проєкту постанови (у форматі pdf)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Аналіз регуляторного впливу проєкту постанови (у форматі docx)
Завантажити
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини