Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Затверджено положення про регулювання діяльності бюро кредитних історій

Затверджено положення про регулювання діяльності бюро кредитних історій

Національний банк України затвердив Положення про регулювання діяльності бюро кредитних історій (далі – Положення).

Положення, зокрема, визначає:

  • порядок взаємодії між бюро кредитних історій та регулятором під час погодження правил формування і ведення кредитних історій;
  • особливості контролю за діяльністю бюро кредитних історій та цільовим використанням інформації.

Згідно з Положенням контроль за діяльністю бюро кредитних історій здійснюватиметься Національним банком шляхом віддаленого моніторингу та аналізу наявної інформації, документів, письмових пояснень.

За результатами контролю Національний банк у разі виявлення порушень оформлюватиме довідку про результати здійснення контролю та звертатиметься до бюро з письмовим застереженням з вимогою вжити заходів для їх усунення.

У разі невиконання або несвоєчасного виконання письмового застереження Національний банк може звернутися до суду з вимогою про застосування до бюро кредитних історій фінансових санкцій, передбачених чинним законодавством.

Положення про регулювання діяльності бюро кредитних історій затверджене постановою Правління Національного банку України від 06 жовтня 2023 року № 127, яка набирає чинності з 11 жовтня 2023 року.

Попередній нормативно-правовий акт, що регулював аналогічні питання з 1 січня 2021 року, – Положення про здійснення контролю за діяльністю бюро кредитних історій, затверджене постановою Правління НБУ від 29 грудня 2020 року № 171, втрачає чинність.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини