Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Розпочато громадське обговорення проєкту Положення про порядок видачі ліцензії на торгівлю валютними цінностями

Розпочато громадське обговорення проєкту Положення про порядок видачі ліцензії на торгівлю валютними цінностями

Національний банк продовжує оновлювати нормативно-правову базу з регулювання діяльності небанківських фінансових установ. Відсьогодні стартує громадське обговорення чергового регуляторного документа для цього ринку – проєкту Положення про порядок видачі ліцензії на торгівлю валютними цінностями.

Положення має унормувати порядок видачі, зупинення, поновлення та відкликання ліцензій на провадження діяльності з надання фінансової послуги з торгівлі валютними цінностями. Цей документ стосується небанківських фінансових установ та осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги (далі – небанківські установи). Водночас нове Положення також покликане консолідувати норми, які стосуються видачі Національним банком небанківським установам ліцензій на торгівлю валютними цінностями (далі – ліцензії), в окремому нормативно-правовому акті.

Положення врегулює видачу, зупинення, поновлення, відкликання (анулювання) ліцензій шляхом визначення:

  • умов, за яких заявник має право отримати ліцензію та надавати фінансову послугу з торгівлі валютними цінностями;
  • переліку документів і порядку їх подання Національному банку для отримання ліцензії;
  • вимог до фінансового стану заявника/небанківської установи;
  • вимог до ділової репутації заявника/небанківської установи, його/її керівників і власників істотної участі в ньому/ній і до професійної придатності керівників заявника/небанківської установи;
  • порядку подання відомостей про структуру власності небанківської установи;
  • порядку розгляду Національним банком документів, що подані для отримання ліцензії;
  • умов зупинення, відкликання (анулювання) ліцензії.

Небанківські установи, які мають ліцензії, отримані до дня набрання чинності цим Положенням, продовжуватимуть здійснювати торгівлю валютними цінностями на підставі відповідної ліцензії до дня внесення Національним банком запису до Державного реєстру фінансових установ/реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, про видачу небанківській установі ліцензії на торгівлю валютними цінностями відповідно до нового Положення.

Ознайомитися з матеріалами можна за посиланням:

Громадське обговорення триватиме один місяць. Пропозиції та зауваження до проєкту постанови приймаються до 11 жовтня 2020 року на поштову або електронну адресу Національного банку України.

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент методології регулювання діяльності банків

Електронна адреса: [email protected]

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини