Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Для колекторських компаній затверджені правила реєстрації в спеціальному реєстрі

Для колекторських компаній затверджені правила реєстрації в спеціальному реєстрі

Національний банк готується до повного введення в дію з 14 липня 2021 року вимог закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості" (від 19 березня 2021 року № 1349-IX), який регулює роботу колекторських компаній та встановлює вимоги до їх етичної поведінки під час стягнення боргів.

Так, регулятор затвердив порядок реєстрації колекторських компаній у спеціальному реєстрі, а також вимоги до їх структур власності, ділової репутації, професійної придатності керівників та працівників тощо.

Основним документом, що визначає порядок реєстрації колекторських компаній, є Положення про реєстрацію колекторських компаній. Відтак будь-яка юридична особа, яка планує отримати статус колекторської компанії, має відповідати вимогам Положення та повинна подати необхідні документи для реєстрації.

Зокрема, Положенням установлено:

  • порядок ведення Національним банком реєстру колекторських компаній, перелік даних, що відображаються в реєстрі та надаватимуться на запит;
  • вимоги до документів, які потрібно подати до регулятора для включення до реєстру колекторських компаній, а також порядок їх розгляду Національним банком;
  • вимоги до осіб, які мають намір бути включеними до реєстру колекторських компаній, а також їх керівників та власників істотної участі. Зокрема, вимоги до ділової репутації та структури власності, порядок оцінки Національним банком відповідності зазначеним вимогам;
  • порядок виключення відомостей про колекторську компанію з реєстру;
  • порядок нагляду за колекторськими компаніями, включеними до реєстру.

Так, Національний банк включатиме до реєстру лише ті компанії, що не порушують законодавство про захист прав споживачів, мають бездоганну ділову репутацію, прозору структуру власності, а також керівників, які відповідають кваліфікаційним вимогам.

Реєстрація колекторських компаній, що вже працюють на ринку, триватиме з 14 липня до 13 серпня 2021 року. Юридичні особи без статусу фінансової установи повинні за цей період подати до Національного банку повний пакет документів для реєстрації. Натомість фінансовим установам, що мають ліцензію на надання деяких фінансових послуг (а саме на факторинг чи кредитування), потрібно подати скорочений перелік документів.

Національний банк вестиме реєстр колекторських компаній, формуватиме та оновлюватиме його. У реєстрі в безоплатному цілодобовому доступі можна буде отримати, зокрема, таку інформацію про зареєстрованих колекторів: дату їх включення до реєстру, реєстраційний номер, місцезнаходження, ім’я особи, яка здійснює управління, контактні дані.

Вищезазначене положення затверджене постановою Правління Національного банку від 9 липня 2021 року № 75 ”Про затвердження Положення про реєстрацію колекторських компаній”.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини