Опубліковано черговий випуск науково-практичного журналу "Вісник Національного банку України", який присвячений вивченню важливих для монетарної політики центрального банку питань. Зокрема, опубліковані статті містять науково-обґрунтовані висновки та практичні рекомендації на такі теми:
- Цінова стабільність та інфляційне таргетування в сировинних економіках
У статті "Цінова стабільність і таргетування інфляції в сировинних економіках: макроекономіка vs політекономія?" ВікторКозюк стверджує, що забезпечення цінової стабільності в сировинних економіках є проявом розподілу ресурсної ренти, а ефективність інфляційного таргетування суттєво залежить від політичного режиму в країні. При цьому сировинне багатство не є перепоною для запровадження інфляційного таргетування. Автор наголошує, що демократичні країни, які використовують інфляційне таргетування, досягають кращих параметрів цінової стабільності та вищого рівня диверсифікації економіки. Натомість серед автократичних країн найкращих результатів щодо забезпечення цінової стабільності досягають ті, які мають фонди суверенного багатства.
- Вплив фіскальної політики на ВВП та рівень інфляції в Україні
Стаття "Як фіскальна політика впливає на ВВП та інфляцію в Україні?" презентує результати дослідження Артема Вдовиченка, в якому він оцінює вплив основних фіскальних чинників на обсяг ВВП та показники інфляції. Автор доводить, що фіскальний мультиплікатор в Україні за абсолютним значенням вищий для бюджетних видатків, ніж для податків. Результати розрахунків свідчать, що непродуктивні видатки, до яких належать соціальні трансферти населенню, не мають впливу на реальний ВВП, проте прискорюють інфляційні процеси.
- Вплив монетарної політики на перерозподіл доходів серед поколінь
Завершує випуск журналу стаття Ольги Бондаренко "Вплив монетарної політики на перерозподіл доходів серед поколінь", в якійна основі Ново-Кейнсіанської моделі з перетином поколінь (Overlapping Generations) досліджуються канали монетарної трансмісії, що впливають на розподіл доходів та багатства різних вікових поколінь економічних агентів Виявлено, що стрімке монетарне пом’якшення стимулює накопичення боргу та капіталу здебільшого індивідами середнього віку, посилюючи нерівність між поколіннями. При цьому певні відмінності в обсягах трудових доходів посилює цей ефект, збільшуючи переваги для багатших та продуктивніших економічних агентів.
Нагадуємо, що "Вісник НБУ" індексується базами IDEAS/RePEc, Index Copernicus International та UlrichsWeb. З вересня 2015 року журнал публікується у відкритому доступі на офіційному сайті НБУ зі щоквартальною періодичністю в електронному форматі англійською та українською мовами. Представлені в ньому статті відображають бачення і думки авторів і не є офіційною позицією Національного банку України.
Редакційна колегія видання запрошує науковців, експертів, фінансистів та представників банківської академічної спільноти долучитися до наукових пошуків в межах тематики журналу та надсилати дослідницькі матеріали для розгляду і публікації на адресу:[email protected]
Детальну інформацію про вимоги до статей можна отримати за посиланнями: