Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Запобігання корупції

Якщо Ви маєте інформацію про порушення вимог антикорупційного законодавства працівниками Національного банку України, за наявності у Вас обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомте про ці факти Національний банк України.

Інформація в повідомленні має стосуватися конкретних працівників Національного банку України та містити фактичні дані про порушення антикорупційного законодавства, які можуть бути перевірені.

Звертаємо увагу, що статтею 53 Закону України “Про запобігання корупції” (далі – Закон) передбачене, що викривачі, їх близькі особи перебувають під захистом держави. Відповідно до статті 53-3 Закону викривач зокрема має право:

  • бути повідомленим про свої права та обов’язки, передбачені цим Законом;
  • подавати докази на підтвердження своєї заяви;
  • отримувати від уповноваженого органу, до якого він подав повідомлення, підтвердження його прийняття і реєстрації;
  • давати пояснення, свідчення або відмовитися їх давати;
  • на конфіденційність;
  • повідомляти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону без зазначення відомостей про себе (анонімно);
  • отримувати інформацію про стан та результати розгляду, перевірки та/або розслідування за фактом повідомлення ним інформації.

Повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства працівниками Національного банку України можна подати (у тому числі анонімно):

  • засобами електронної пошти на електронну адресу: [email protected];
  • зателефонувавши на номер спеціальної телефонної лінії: +380 44 521 87 63 (понеділок – четвер: з 9.00 год до 17.00, п’ятниця: з 9.00 до 16.00, з перервою з 13.00. до 13.45);
  • особисто представникам Відділу з питань запобігання та виявлення корупції Національного банку України;
  • через форму "Зворотний зв'язок" на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України, вибравши тему повідомлення "Про порушення вимог антикорупційного законодавства працівниками Національного банку України".

Отримана такими способами інформація використовуватиметься як джерело для прийняття рішень щодо проведення перевірок або іншого реагування відповідно до Закону.

Надання анонімного повідомлення не передбачає обов'язкової підготовки відповіді заявнику.

Розгляд повідомлень про порушення вимог антикорупційного законодавства здійснюється уповноваженим підрозділом із питань запобігання та виявлення корупції в Національному банку України.

Для перевірки викладеної в повідомленнях інформації можуть призначатися відповідні перевірки. Порядок та терміни проведення таких перевірок, а також порядок прийняття рішень за їх результатами визначається статтями 53, 53-2 Закону, Положенням про порядок проведення службових розслідувань і перевірок у Національному банку України.

У разі підтвердження викладеної в повідомленні інформації про порушення вимог антикорупційного законодавства вживаються заходи щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до відповідальності.

У разі виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення здійснюється інформування спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Також заявник може звернутися з відповідним повідомленням про порушення вимог антикорупційного законодавства працівниками Національного банку України до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції (Національне агентство з питань запобігання корупції, органи прокуратури, органи Національної поліції України, Національне антикорупційне бюро України).

Антикорупційні програми Національного банку України
Антикорупційна програма Національного банку України на 2020–2021 роки
Антикорупційна програма Національного банку України на 2018–2019 роки