Перейти до вмісту

Погодження МВФ виділення четвертого траншу свідчить про підтримку реформ банківського сектору в Україні

Національний банк України вітає схвалення Радою директорів МВФ рішення про виділення  наступного траншу фінансової допомоги в розмірі  1 млрд доларів США. Це четвертий транш в рамках чотирирічної програми розширеного фінансування EFF, що є підтвердженням успішності реформ, спрямованих на створення  більш міцної та  стійкої фінансової  системи та економіки. Це найуспішніша програма МВФ в історії України.

Зокрема, умовою виділення останнього траншу фінансування МВФ було досягнення Україною значного прогресу у очищенні  та стабілізації банківської системи. Спільне рішення Уряду та НБУ про входження держави до капіталу ПАТ "Приватбанк", ухвалене під керівництвом Голови НБУ Валерії Гонтаревої та Міністра фінансів Олександра Данилюка наприкінці 2016 року, було надзвичайно важливою передумовою для отримання  подальшого фінансування  від МВФ. За підтримки іноземних кредиторів, включаючи МВФ, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку та країн "Великої сімки", перехід ПАТ "Приватбанк" у державну власність отримав схвальні відгуки від міжнародної спільноти як приклад найкращої міжнародної практики щодо фінансового оздоровлення  системно важливої фінансової установи.

Коментуючи цю новину, Валерія Гонтарева наголосила: "Вітаю рішення МВФ щодо виділення четвертого траншу фінансування, наданого в рамках EFF для поповнення міжнародних резервів і, як наслідок, зміцнення фінансової стабільності України. Це справжній вотум довіри з боку міжнародного фінансового співтовариства.

Я говорю від імені всього НБУ, коли я кажу, що пишаюся тим, що наша невтомна робота з масштабного очищення і реструктуризації  банківського сектору сприяла цьому успіху. Це буде зрозумілим меседжем для тих, хто прагнув незаконно використовувати банківський сектор в своїх інтересах. Це також принесе користь для українців майбутніх поколінь.

Наші жорсткі стрес-тести для провідних банків, прагнення удосконалити стандарти і рішучі кроки в разі необхідності, зокрема нещодавно під час успішного входження держави у капітал Приватбанку, - всі ці дії мали важливу роль у забезпеченні стабільності фінансової системи. НБУ продовжить працювати над тим, щоб усі банки в Україні функціонували на найвищому рівні нормативної практики і прозорості, які, на нашу думку, мають бути обов’язковими для  стимулювання стійкого і стабільного зростання України".

Рішення про виділення траншу було прийнято після додаткового вивчення експертами МВФ можливого впливу торговельної блокади на українську економіку та оновлення макроекономічних прогнозів з урахуванням наданих оцінок НБУ та Міністерства фінансів. Експерти МВФ дійшли висновку, що ситуація матиме помірний вплив на темпи економічного зростання і стан платіжного балансу та не становитиме загрози для виконання інфляційних цілей НБУ.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини