Перейти до вмісту

Публікація

Олександр Писарук: український центральний банк відкритий для діалогу з іноземними інвесторами

Економічна інтеграція України до загальноєвропейської економічної системи та співпраця із зовнішніми інвесторами наразі є головними пріоритетами Уряду та Національного банку України.

У цьому перший заступник Голови Національного банку України  Олександр Писарук запевнив європейських інвесторів під час конференції, організованої Європейським банком реконструкції та розвитку.

Він високо оцінив підтримку ключових сфер економіки України з боку іноземних інвесторів та зауважив, що рух нашої держави у напрямку розбудови законодавства з питань захисту інтересів іноземних інвесторів та кредиторів, а також боротьби з корупцією та розвитку внутрішнього ринку капіталів є незворотнім.

"Ми усвідомлюємо, що поруч з економічною вигодою, інвестора насамперед цікавить захищеність його інтересів. Непроста ситуація в Україні породжує низку ризиків, які у першу чергу б’ють по економіці та фінансовій системі. Однак очевидним є той факт, що ситуація залишається керованою, а ці ризики є тимчасовими", – сказав Олександр Писарук.

Він акцентував увагу на тому, що основним завданням для Національного банку у сьогоднішніх надзвичайно складних умовах є забезпечення стабільної роботи банківського сектору. Саме за цим напрямом відбувається активна співпраця з ЄБРР, тривають спільні консультації з питань удосконалення процесів реорганізації та реструктуризації банків, підтримки ліквідності банківського сектору та нарощення капіталу окремими банками, розвитку малого та середнього бізнесу, відновлення та стимулювання кредитування приватного сектора тощо.

"На діяльності вітчизняної банківської системи не найкращим чином позначилося погіршення економічної ситуації в країні в цілому, проте Національний банк здатен забезпечити стабільність у фінансовому секторі України та здійснити його фундаментальне реформування та очищення", - зауважив Олександр Писарук. Крім того, як передбачено Меморандумом з Міжнародним валютним фондом завершується діагностичне обстеження 35 найбільших за розміром активів банків.

Загалом регулятор постійно і систематично вживає заходи, спрямовані на розбудову в Україні стабільної та ефективної банківської системи. Так підвищено вимоги щодо мінімального розміру статутного капіталу банків до 500 млн. гривень та затверджено графік його підвищення протягом 10 років; триває робота над врегулюванням питань нагляду за діяльністю системно важливих банків та питань удосконалення корпоративного управління в банках; забезпечується підтримка ліквідності банківських установ, продовжується розробка Стратегії реформування банківського сектору до 2020 року.

"Побудова стабільної банківської системи, яка слугувала би двигуном економічного зростання, є для нас ключовим завданням, - наголосив перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук. – Ми невтомно працюємо над цим та запрошуємо іноземних інвесторів долучитися до нас, адже український центральний банк відкритий для діалогу".

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини