Перейти до вмісту

Публікація

Про розміщення aналітичної записки "Аналіз економічного стану України в березні 2012 року"

Повільне відновлення світової економіки та рецесія Єврозони – основного торговельного партнера України зумовлювали низький попит на основні статті українського експорту. Так зниження індексу CRB, що розпочалося наприкінці минулого року, у поточному році прискорилося ще більше та становило 13.5% у березні в річному вимірі, у тому числі ціни на метали знизилися на 11.6%. Унаслідок цього падіння виробництва металургії в березні становило 1.6% у річному вимірі, машинобудування – 5.6%. Скорочення обсягів виробництва експортоорієнтованих галузей було дещо компенсовано зростанням виробництва ключових промислових галузей – харчової промисловості (2.4% у річному вимірі) та хімічної галузі (9% у річному вимірі). Як наслідок, обсяги промисловості в березні скоротилися на 1.1% у річному вимірі, а зростання за І квартал становило 0.9%.

У березні відбулося деяке гальмування внутрішньої інвестиційної активності – зниження обсягів будівельних робіт становило 5.6% у річному вимірі. За оцінками департаменту незначне скорочення капітальних видатків бюджету разом із високою базою порівняння минулого року було основною причиною негативної динаміки галузі.

Несприятливий вплив зовнішнього попиту був певною мірою пом’якшений внутрішнім споживчим попитом у результаті збереження високих темпів зростання реальних заробітних плат (на 14.7% за І квартал). Оборот роздрібної торгівлі та обсяги наданих послуг у березні в річному вимірі зросли на 13.5% та 10.3% відповідно.

Значні затрати сільгоспвиробників, зокрема внаслідок необхідності часткового пересівання сільськогосподарських культур, та затримка посівної через тривалу несприятливу погоду призвели до невисоких результатів у сільському господарстві (зростання обсягів виробництва в березні становило 0.7% у річному вимірі, за І квартал 0.5%).

Як наслідок різноспрямованих тенденцій, зростання індексу виробництва базових галузей (далі – ІВБГ) у березні уповільнилося до 0.5% у річному вимірі та становило 2.1% за І квартал. За офіційними даними Державної служби статистики зростання реального ВВП у І кварталі становило 1.8% у річному вимірі.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини