Перейти до вмісту

Публікація

Про розміщення аналітичної записки "Аналіз інфляції в квітні 2012 року"

Індекс споживчих цін (далі – ІСЦ) у квітні порівняно з попереднім місяцем не змінився (сезонно скориговане значення інфляції теж було нульовим), а в річному вимірі споживча інфляція знизилася до 0.6% (найнижчий показник за 9 останніх років).

Базова інфляція в річному вимірі продовжила зменшуватися (до 4.7%, за місяць базовий ІСЦ не змінився). Цьому сприяла помірна фіскальна і монетарна політика, що продовжує стримуючим чином впливати на сукупний попит (темпи зростання грошових агрегатів у річному вимірі продовжили уповільнюватися, державний бюджет за січень – березень зведений з профіцитом).

Зростання цін на продовольчі товари з високим ступенем оброблення, що входять до складу базового ІСЦ, уповільнилося до 7.5% за рік під дією вторинних ефектів від зниження цін на сирі продукти. Вузька базова інфляція в річному вимірі зменшилася до 1.2% (за місяць зросла на 0.1%).

 Тенденція до зниження небазового ІСЦ, що розпочалася з середини попереднього року (завдяки високому врожаю), продовжилася і в квітні – небазовий ІСЦ у річному вимірі знизився на 4.6%, а порівняно з попереднім місяцем – на 0.1% (внесок у зміну ІСЦ – 0.0 в. п.).

Основним фактором цього залишається продовження здешевлення сирих продуктів, що становило 9.2% за останні 12 місяців, в основному за рахунок високого врожаю попереднього року.

Зростання цін групи товарів і послуг, що регулюються адміністративно, уповільнилося до 1.5% (у квітні ціни зросли на 0.1%), що обумовило внесок в ІСЦ 0.3 в. п. (0.0 в. п. за місяць).

Серед компонентів небазової інфляції найбільше зросли ціни на паливо (на 11.9% протягом останніх 12 місяців, на 5.1% за місяць) під впливом підвищення вартості нафти на міжнародному ринку в I кварталі.

Уповільнення світової економічної активності продовжує впливати на ціни на продукцію основних експортоорієнтованих виробництв, а разом з тим – на індекс цін виробників (далі – ІЦВ), зростання якого за останні півроку уповільнилося з 21.3% до 6.9% у річному вимірі. ІЦВ у квітні зріс на 3.7% переважно за рахунок зростання цін у виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води – 13.5% (внесок у зміну ІЦВ – 2.7 в. п.).

 

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини