У червні індекс споживчих цін (ІСЦ) знизився на 0.3%, що в основному було зумовлене сезонним фактором (за його вирахуванням ІСЦ збільшився на 0.1%). Різке зниження ІСЦ у річному вимірі – з 0.5% у травні до -1.2% у червні обумовлене високою базою розрахунку показника – у червні минулого року ІСЦ зріс на 0.4%. Однак уже в наступні місяці очікується зростання показника індексу споживчих цін у річному вимірі за рахунок низької бази минулого року (зокрема в липні 2011 року ІСЦ знизився на 1.3%).
Висока пропозиція продовольчих товарів була основним чинником зниження небазової компоненти ІСЦ на 0.6% за місяць (у річному вимірі небазовий ІСЦ знизився на 7.1%). Небазова компонента була головним фактором зниження ІСЦ – її внесок у річну зміну ІСЦ становить -3.2 в. п.
Високий урожай овочевих культур сприяв зниженню цін на овочі (за місяць на 2.9%, 60.1% у річному вимірі). В основному за рахунок цього ціни на сирі продукти за місяць знизилися на 1.1% за місяць (у річному вимірі на 11.8%). Адміністративно регульовані ціни в червні збільшилися на 0.3% (у річному вимірі їх зміна становила -0.1%) унаслідок зростання цін на підакцизні товари та транспортні послуги. Зниження цін на нафту на світових ринках призвело до зниження цін на паливо на 2.5% (у річному вимірі темпи зростання цін палива становили 6.2%).
Базовий ІСЦ за місяць зріс на 0.1%, у річному вимірі темпи його зростання зменшилися до 3.7% (2.0 в. п. внесок у зміну ІСЦ). Цьому сприяла помірна монетарна політика, що продовжує стримуючим чином впливати на інфляційний тиск з боку попиту, та укріплення НЕОК гривні. Останній фактор сприяв зниженню вузького базового індексу споживчих цін на 0.1% за місяць та уповільненню його зростання в річному вимірі до 0.6%.
Індекс цін виробників (далі – ІЦВ) у червні зріс на 0.7%, у річному вимірі темпи зростання становили 4.5% (порівняно з 4.3% у травні). Зростання ІЦВ було забезпечене збільшенням цін у виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води хімічній промисловості (на 6.4%, внесок у ІЦВ 1.2 в. п.). Ціни на продукцію добувної та переробної промисловості знизилися на 1.9% та 0.9% відповідно.