Останнім часом у засобах масової інформації з’являється багато недостовірної інформації щодо обсягів емісії. Наголошуємо, що Національний банк України щомісяця оприлюднює інформацію щодо показників грошової бази, які відображають обсяги емісії гривні. Інформацію розміщено на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України в розділі "Основні тенденції грошово-кредитного ринку".
Обсяг монетарної бази, тобто грошей, які випущені Національним банком України і перебувають станом на 27.11.2014 в обігу, становить 330,5 млрд. грн. І це сума, сформована за більше ніж 20-річну історію існування України.
Процедура емісії грошей в Україні суворо регламентована. Вона відбувається виключно в безготівковій формі шляхом зарахування відповідної суми коштів на кореспондентські рахунки банків у Національному банку України. І навпаки, коли гроші вилучаються з обігу, відповідна сума списується з цих рахунків. Готівкові гроші випускаються в обіг або вилучаються з обігу виключно в обмін на безготівкові. На загальний обсяг грошей в обігу операції перетворення безготівкових коштів у готівкові (і навпаки) не впливають. Слід наголосити, що не весь обсяг емітованих коштів у той або інший момент часу реально перебуває в обігу. Частина емітованих коштів вилучається Національним банком України через проведення мобілізаційних операцій у процесі регулювання грошово-кредитного ринку. Частина коштів акумулюється на рахунках Уряду в Національному банку України.
Обсяг коштів, який є реально доступним для обслуговування економічного обігу, відображається в показнику монетарної бази (базових грошей). Цей показник уключає кошти в гривні, які є на кореспондентських рахунках банків у Національному банку України, а також готівкові кошти як у касах банків, так і в позабанківському обігу. Cтаном на 27.11.2014 монетарна база з початку року зросла на 23,4 млрд. грн., або на 7,6%.
Показник приросту монетарної бази жорстко контролюється, зокрема в рамках зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом за програмою "Стенд-бай", а також Радою Національного банку України в рамках виконання Основних засад грошово-кредитної політики.