Суми високоліквідних активів Корпоративного недержавного пенсійного фонду Національного банку України (далі – Фонд) достатньо, щоб забезпечувати всі поточні і майбутні виплати його учасникам.
Як запевнив новопризначений директор Дирекції з управління діяльністю Фонду Олег Курінний, Фонд є платоспроможним сьогодні і буде таким у перспективі.
Наразі чиста вартість активів Фонду становить близько 1,7 млрд. грн., з них високоліквідні активи (депозити в державних банках і державні цінні папери) – близько 250 млн. грн.; банківські депозити – близько 500 млн. грн., решта – середньо і довгострокові активи (корпоративні облігації, акції, нерухомість).
Сума щомісячних виплат учасникам Фонду в листопаді 2014 року становила 2% від суми високоліквідних активів Фонду (станом на 28.11.2014).
З метою об’єктивної оцінки активів та визначення їх справедливої вартості за підсумками 2014 року протягом наступних трьох місяців буде проведено перевірку Фонду однією з міжнародних аудиторських компаній з так званої "великої четвірки". За результатами зазначеної аудиторської перевірки може відбутися коригування вартості активів.
"Загалом якість активів Фонду залежить від ситуації в економіці і дій менеджменту, але в цілому співставна з якістю активів банківської системи. – сказав Олег Курінний. – Приводів для занепокоєння немає, навіть за істотного коригування вартості активів Фонд збереже достатню ліквідність для здійснення пенсійних виплат. Проте слід ураховувати, що за переоцінки активів Фонду частка активів, що припадають на одного учасника, також буде піддана пропорційному коригуванню".
Крім того, Фонд оптимізує свою інвестиційну політику щодо основних напрямів розміщення вільних коштів з метою мінімізації ризиків від кризових явищ та збереження коштів учасників Фонду. "Подальше інвестування коштів Фонду буде здійснюватися тільки в найбільш безпечні інструменти (депозити в держбанках, короткострокові і середньострокові державні цінні папери). Решту активів буде переоцінено, а потім або продані на ринку, або залишені в портфелі в залежності від економічної доцільності кожного сценарію для Фонду та його учасників. У будь-якому випадку прозорість усіх дій буде забезпечена залученням міжнародних консалтингових компаній для супроводу цих операцій", – підкреслив Олег Куріний.
Нагадаємо, що за результатами внутрішнього аудиту в жовтні 2014 року було звільнено попереднього директора Дирекції з управління діяльністю Фонду. Наразі Національним банком України перевіряється ефективність і сумлінність дій попереднього менеджменту Фонду.